Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Velké procesy

Anotace

Stanuli před soudem kvůli svému politickému přesvědčení, funkci, činům či z osobních důvodů. Alois Eliáš, Julius Fučík, K. H. Frank, Milada Horáková, Rudolf Slánský či Václav Havel -  demokraté, komunisté, nacisté - vinní i bez viny. Se všemi byl veden soudní proces, na jehož konci si vyslechli rozsudek. Někdo putoval za mříže, jiný pod šibenici.
Originální publikace historika Jaromíra Slušného mapuje ty nejslavnější politické procesy našich dějin, které se odehrály během totalitních režimů na území Československa. Autor čerpá z celé řady pramenů a dokumentů a vytváří ucelené a mnohdy objevné portréty konkrétních historických osobností a rozkrývá často ne zcela známé pozadí historických dějů. Dílo podobného rozsahu a vhledu do dějin soudnictví na vlně populárně naučné literatury zde ještě nebylo.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doc. PhDr. Jaromír Slušný, CSc. (*1949 v Bratislavě) – v Česku žijící slovenský spisovatel, publicista a pedagog. Absolvoval Filosofickou fakultu Univerzity J. A. Komenského, obor archivnictví (historické vědy). Po absolvování učil na vysokých školách v Bratislavě a v Praze. Základem jeho publikační činnosti jsou dějiny boje společnosti proti různým projevům trestné činnosti. Z jeho děl zaměřených na tuto tematiku jmenujme například: Štěchovická past (1933), Čekání na vraždu (1993), nebo Vražedná staletí aneb Kriminální příběhy od dávných časů (2002). Je spoluautorem Stručných dějin policie v Evropě, vydaných v Bratislavě v roce 1995. Záběr jeho zájmu je ale mnohem širší. Počínaje dějinami Slovenska od 8. po 21. století, přes dějiny atentátů, přírodních a technických katastrof, společenských skandálů až k významným mezníkům nebo událostem států celého světa.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075977793
Autor
Jaromír Slušný
Kód zboží
180758
Počet stránek
256
Rozměry
17 x 146 x 205
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let