Náš blog

Domy kolem nás

28.4.2017

Také vás nenechávají chladnými myšlenky, které architekt zhmotnil v linkách a tvarech domů kolem vás? A i po několikáté procházce stejnou ulicí objevujete ke své radosti na zdánlivě známých domech stále nové překvapivé detaily? Oceníte klasická řešení stejně jako moderní materiály? Pokud tedy vnímáte architekturu jako umění a zároveň jako důležitou a obohacující součást každodenního života, pak je kniha Abeceda architektury  - Domy  pro vás tou správnou volbou.

Najdete zde reprezentativní výběr rezidenčních objektů z celého světa. Od klasických hrázděných či kamenných domů, přes bílé viktoriánské rezidence a cihlová sídla až po moderní vily ze skla a betonu. Kromě barevných fotografií, které reprezentují typické představitele dané éry, kniha obsahuje i perokresby, které se snaží představit další možná řešení jednotlivých období, unikátní detaily či použité materiály.

A pokud se například chystáte ke stavbě vlastního domu, můžete z knihy načerpat neotřelou inspiraci.


Pražské katastrofy

25.4. 2017

Stejně jako každé velké město i Praha má tvář poznamenanou jizvami, které se nastřádaly v průběhu celých staletí. Některé šrámy byly způsobeny přírodními katastrofami, jiné válkami či politickými převraty, další zohyzdění byla způsobena dokonce úmyslně.

 Kniha Pražské katastrofy z pera známých pragensistů Evy a Josefa Hrubešových mapuje vznik všech těchto neštěstí a smutků navždy vrytých do nynější podoby Prahy. Dočtete se zde o nejznámějším pražském požáru – požáru Národního divadla, náletech spojeneckých vojsk na Prahu, devastujících povodních, pomsty vražedkyně Olgy Hepnarové a mnohých dalších.

 Autorská dvojice z archivních materiálů a historické dokumentace sestavila přehled pražských katastrof ilustrovaný dobovými fotografiemi.


Čas se rozhlédnout

21. 4. 2017

Počasí nás už pomalu a jistě láká ven užít si slunce a přírody. Také se blíží doba výletů, dovolených i letních táborů. Pokud přemýšlíte, jak dětem nejlépe zpestřit plánovaný výlet a přimět je odpoutat se od mobilů a tabletů, právě pro vás je tu publikace Jiřího Štekla Rozhlednovým rájem. Zakončení výletu na některé z našich jedinečných rozhleden bude pro děti výzvou a pro vás odměnou.

 Kniha představuje 77 rozhleden postavených v letech 2013 - 2016 na území České republiky. Kromě technického popisu rozhleden, zde naleznete i detailní popis cesty vedoucí k ní, symboly značící kvalitu rozhledu, náročnost trasy, výši vstupného i otvírací dobu. Rozhledny jsou abecedně řazené. Kniha si získá vaše srdce již kvůli jedinečným ilustracím rozhleden. Jiří Štekl za toto mimořádné výtvarné ztvárnění získal řadu ocenění a dočkal se i samostatných výstav.

 Propadněte kouzlu rozhleden, poznávejte jejich historii a kochejte se nabízeným výhledem.


Nová pobočka ve Frýdku-Místku

18.4.2017

Vážení zákazníci, s radostí vám oznamujeme, že dnes 18.4.2017 pro vás otevíráme novou pobočku ve Frýdku-Místku. Naši prodejnu najdete v Obchodním centru Frýda - otevřeno je každý den od 9:00 do 20:00 hodin.

Těšíme se na vaši navštěvu   (Aktuální seznam všech našich poboček najdete zde)


Slepičí polévka pro duši osamělého rodiče

12. 4. 2017

Každý osamělý rodič ví, jak je tato role občas tíživá, aže často přicházejí chvíle, kdy se cítíme naprosto bezradní. Slepičí polévka pro duši osamělého rodiče přináší příběhy, které  povzbudí, potěší, inspirují a posílí do dalších dní. Díky této knize si uvědomíme, že v této zodpovědné životní roli nejsme zdaleka sami a ač to tak někdy nevypadá, to nejcennější v životě - dítko – již máme.

 Slepičí polévka pro osamělé rodiče je plná životních zkušeností, dojmů a postřehů dalších rodičů, kteří se potýkají se stejnou životní situací. Některé příběhy potěší, jiné dojmou, další dodají naději a  pocit sounáležitosti.Všechny však zahřejí na duši stejně jako poctivý slepičí vývar. Tuto knihu by měl mít po ruce každý osamělý rodič a v případě potřeby jí okamžitě použít.


Pro unavené rodiče

7. 4. 2017

Konečně se vám podaří uložit nezbedné dítko do postele, ale při představě, že byste mu měli ještě předčítat pohádku na vás jdou mdloby? Ale říkáte si, že přeci chcete podporovat jeho představivost a že číst pohádky dětem je krásné a že vaši rodiče vám také četli, tak tedy jdete a opět se překonáte..Právě pro vás je tu kniha 100 nejkrásnějších pohádek pro unavené rodiče.

 V knize naleznete překvapivě 100 známých i méně známých pohádek ve zkrácených verzích, abyste je stihli přečíst do konce, předtím než sami vyčerpáním z celého dne usnete. Podle recenzí dalších unavených rodičů, se vám začnou klížit oči přesně při posledním odstavci. Přečtete tedy pohádku celou a svou ratolest nepřipravíte o výchovný konec příběhu a vám zbude o několik drahocenných minut více na spánek. Navíc bude váš spánek pokojný, protože jste přeci splnili vše, co jste měli.

 Tuto knihu doporučuje devět z deseti unavených rodičů.


Kolega/kolegyně na prodejnu Levných knih ve Frýdku-Místku

6. 4. 2017

Hledáme kolegy na prodejnu ve Frýdku-Místku. Do nově otevírané prodejny v OC Frýda hledáme kolegy na pozici prodavač na hlavní pracovní poměr. Pokud vás práce s knihami baví a navíc máte obchodního ducha, neváhejte a ozvěte se nám. Těšíme se na Vás.

 Více o pozici zde: https://www.levneknihy.cz/volne-pozice/frydek-mistek/


Buďte šílení!

4. 4. 2017

Máte někdy neodolatelnou potřebu vymanit se ze svého okolí a udělat něco šíleného? Připadá vám, že celý svět se zbláznil? Už nevíte, co je správné a co ne? Pořiďte si Šílený deník a uveďte věci na pravou míru.

Rodina ani šéf by však vaše výstřednosti nejspíš netolerovali, a proto je tu Šílený deník. Tento deník je ušit na míru všem ženám, které si svými šílenostmi zkrátka musí dát najevo, že jsou naprosto normální a v pořádku.

Jako každý správný deník i tento začíná vepsáním údajů o jeho vlastníkovi, a sice ve znění následujícím: Jak by ses chtěla jmenovat, kolik let by ti slušelo, kolik by si chtěla vážit a podobně. Deník se totiž řídí přísnými pravidly, které je nutné dodržovat: Dělej si, co chceš!

Deník tedy můžete trhat, můžete do něj lepit, můžete jeho listy použít k odmaštění řízku či jako usmrcovací nástroj much. Deník je pro to dělaný. Na každé straně je pro vás vymyšlený šílený úkol, jak můžete naložit s tímto deníkem. Šílený deník vydrží vše a jeho listy snesou každou vaši náladu.


Nenechte si ujít...

31.3.2017

Novinky z kategorie válečné romány

Další díl vynikající série Kroniky Nathaniela Starbucka o seveřanovi, který se na počátku války Severu proti jihu z osobních důvodu rozhodne bojovat proti jižanům, mezi jinými i proti svému otci. Bernard Cornwell mistrným způsobem líčí hrůzunahánějící bitvy a navíc je vynikajícím psychologem. Jednání i dialogy postav působí věrohodně, takže se do románu nebudete mít problém začíst. A jakmile se začtete, už nebudete chtít přestat.  

Vraní kost je skvělá oddechovka z romantického prostředí vikingů. V této knize není nouze o napětí. Kolem hlavy vám neustále budou řinčet meče a sekery a vy se budete na poslední chvíli dostávat z úkladných pastí vašich nepřátel. Nebude chybět ani čarodějnictví a magie. Nenechte si  ujít další díl této čtivé vikinské série.

Gestapo je volné pokračování válečných románů Svena Hassela. Další výtečně napsaný román odhalující absurditu války a špinavé praktiky ve válečném týlu. Tento román by neměl uniknout žádnému příznivci válečné literatury.


Klasika do vaší knihovny

28. 4. 2017

Petrolejové lampy

Další chloubou vaší knihovny bude kniha Petrolejové lampy. Psychologický román Jaroslava Havlíčka líčí jednotvárnost a bezvýchodnost života v maloměstě, kde konvenční, stereotypní život člověka pohltí a zůstane jen bezmoc a zoufalství.

Štěpka Kiliánová, stejně jako každá mladá dívka, touží po lásce a rodinném štěstí. Ve třiceti je však díky své osobité povaze stále sama, proto kývne na nabídku k sňatku svému bratranci, který si ji však chce vzít pouze pro peníze…

Štěpka působí jako červená barva na černobílé fotografii, jako květina na poušti nebo jako chladný vánek v jinak bezvětrném dni. Do svého okolí přináší život. Nebojí se stát si za svým a dělat to, co ji baví, i když to zrovna není společensky přijatelné. Štěpka nastavuje své statné tělo a tvář výzvám osudu a i přes četná zklamání a nezdary dál bojuje a snaží se ve svém okolí vzbudit cit. Probudit touhu. Zburcovat jej ze stagnace a konvencí a přinutit jej, dívat se na svět ve stejných barvách jako ona. Jak tento boj dopadne?

Ve stejnojmenném filmu tuto svéráznou postavu nezapomenutelným způsobem ztvárnila Iva Janžurová.


Vezměte knihu a nasedněte na vlak!

24.3.2017

Pověsti z kraje pod Vladařem

Objevte polozapomenutý kraj pod horou Vladař. S komiksovou knihou Pověsti z kraje pod Vladařem to však nebude jen tak obyčejná vycházka. Díky knize poznáte nejen celou historii od původního osídlení po 2. světovou válku, ale i bájné podhoubí tohoto magického koutu západních Čech. V knize se objevují jak postavy mýtické jako čerti, vodníci, víly a další bytosti neodmyslitelně dokreslující tajemnost tohoto místa, tak i postavy historicky doložené jako je Jan Žižka.

Více

Nenechte si ujít …

23.3.2017

Novinky z kategorie Romány pro ženy

Zmrzlinová královna vypráví příběh imigrantky ruského původu, která si chce za každou cenu prožít svůj americký sen. Život si s ní krutě zahrává. I přes své zmrzačení  a nepříznivé podmínky však dokáže díky svému odhodlání a odolnosti založit obrovskou prosperující firmu produkující zmrzlinu a stát se úspěšnou. Román Susan Jane Gilmanové nevypráví dojemný idylický příběh zakončení happyendem. Zmrzlinová královna je příběh vyvolávající smích i nutící k zamyšlení.

Pokud hledáte oddechovku s trochou romantiky, humoru a partnerských zvratů, sáhněte po Sophii Kinselle. Román Svatební noc líčí příběh silného přátelství dvou sester a jejich troskotajících partnerských vztahů. Skvělá relaxační kniha na letní dovolenou či odpočinkový víkend.

Annie žije svůj poklidný, spokojený život v kruhu rodiny do té doby než…Takto nějak by mohla začínat recenze románu Drobný poklesek Jane Ellisonové. Co vše se může stát, když nás dožene prohřešek z mládí. Psychologický román citlivé řeší otázky viny, odpuštění i lásky. 


Pobočka Kladno Central opět otevřena

20.3.2017

Vážení zákaznicí, po krátké přestávce pro vás opět otevíráme naši pobočku v OC Kladno Central. V nabídce znovu otevřené pobočky najdete výrazně rozšířený sortiment knih, hraček či puzzle.               Těšíme se na vaší návštěvu

(Aktuání seznam všech našich poboček najdete zde)


Émile Zola vás provede nejtemnějšími zákoutími lidské duše

17.3.2017

Odvrácená strana lidství

V naturalistických knihách Émila Zoly se člověk ocitá pod přísným drobnohledem autora, který se ho nejen nezastane, naopak jej nechá klesat hlouběji a hlouběji až na samé dno společnosti. Antihrdinové zolových knih jsou lidské trosky páchnoucí ulicí a alkoholovým odérem, naprosto neschopní vzít osud do svých rukou. Autor totiž své postavy bezpečně uvěznil do prostředí a vrozených vlastností, z nichž není možnost úniku. Čtení těchto románů je detailní sondou do nejtemnějších zákoutí lidské duše.


Závrať : povídky s napětím

15.3.2017

Bojíte se rádi?

Pokud vaše odpověď zní ano, soubor povídek s názvem Závrať  pro vás bude trefou do černého. Soubor obsahuje desítku povídek českých spisovatelů. Zahrnuje povídky od autorů jako je Neruda, Meyrink či bratři Čapkové, ale i Ludvíka Součka či Ondřeje Neffa. Autoři vás ve svých povídkách přesvědčí o tom, že strach má mnoho tváří a že i v 19. století se báli lidé stejně jako dnes.

S každou povídkou zažijete nový, jedinečný pocit strachu či úzkosti. Za zmínku stojí především povídka Josefa Čapka nazvaná Chlapec. Zavzpomínáte zde na své dětství a znovu okusíte pocit, kdy jste si poprvé uvědomili pomíjivost života a na své tváři jste ucítili závan smrti. Impresionistická povídka barvitě a věrohodně zachycuje setkání dítěte se smrtí. Všemi smysly zde pocítíte ztrátu dětské nevinnosti...

Více

Dvůr Králové nad Labem - naše další pobočka

13.3.2017

Vážení zákazníci, zapálení čtenáři,

dnes jsme pro vás otevřeli další naši pobočku. Poprvé v historii nás najdete ve Dvoře Králové nad Labem, na adrese Revoluční 64.

Těšíme se na vaši návštěvu.

(Aktuální seznam všech našich poboček najdete zde)


Dívky z Montmartru

10.3.2017

Píše se rok 1878. Pařížskou čtvrtí Montmartre se prochází malíř Edgar Degas, aby ve svém nadčasovém díle zachytil duši města a jeho obyvatel. Jeho nadání podpořené absintovým oparem dalo vzniknout desítkám obrazů a soch, jejichž půvab a jedinečnost obdivujeme dodnes. O umělcích bylo napsáno spoustu odborné literatury i beletrie. Cathy Marii Buchananovou však zaujal osud dívek, stojících modelem věhlasnému malíři.

Kniha Dívky z Montmartru vypráví dramatický příběh tří sester, jejichž snem bylo stát se baletkami a vyhnout se tak životu v bídě na periferii společnosti, kam propadla jejich matka. Autorka pečlivě nastudovala historické prameny a dobové reálie a dala vzniknout téměř zolovsky naturalistické knize o schopnosti člověka obětovat vše, aby dosáhl svého snu a nakonec zjistil, že sen se rozplynul mezi dlažebními kostkami špinavé ulice…


Hurá do školy!

9.3.2017

Už za měsíc budou probíhat zápisy do prvních tříd. Kromě znalostí odpovídajících věku, by rodiče měli své děti učit především správný úchop tužky a pera. Děti by měly zvládnout namalovat jednoduchý obrázek, umět rozeznávat a používat barvy i pastelky. V naší nabídce naleznete spoustu praktických a zároveň zábavných pomůcek, díky kterým se bude dítko na tuto důležitou životní etapu připravovat formou hry a na školu se bude těšit.

Připravili jsme pro vás široký výběr cvičebnic, sešitů, písanek, tužek, pastelek a jiných výtvarných potřeb. Pracovní sešity byly navrženy zkušenými pedagogy. Děti si díky nim procvičí své grafomotorické i logopedické znalosti a dovednosti, základy počtů a prohloubí si sociální cítění. Vyhněte se stresu a začněte svého předškoláka připravovat již nyní.


Knihy v angličtině

8.3.2017

Znalost jazyků je základním kamenem na cestě k poznání, vzdělání a tak případně i k lepšímu pracovnímu uplatnění. Poslouží nám však i ke každodenní komunikaci na naší cestě k lidem. Cizí jazyk je však třeba, jako každou dovednost, procvičovat a zdokonalovat. K tomu jsou ideální knihy v cizím jazyce, při jejichž četbě tak můžeme spojit příjemné s užitečným. Na našich stránkách najdete širokou nabídku knih v anglickém jazyce.


V Šumperku máme novou prodejnu

7.3.2017

Vážení zákazníci, po delší odmlce se Levné knihy vrací do Šumperka. Naší novou šumperskou pobočku najdete na rohu ulic generála Svobody a Starobranská. Rádi vás přivítáme a věříme, že si vyberete z naší široké nabídky knih všech žánrů. Najdete u nás klasickou literaturu i omalovánky a leporela pro nejmenší začínají čtenáře.

Těšíme se na vaši návštěvu

(Aktuální seznam všech našich poboček najdete zde)


Klasické české pohádky

7.3.2017

Dětství, kouzelná doba, ve které je dovoleno vše. Pouze v dětství pěvně věříte, že vše má šťastný konec. Čtením pohádek dětem před spaním, budete rozvíjet jejich fantazii, a navíc je přirozenou cestou naučíte rozlišovat základní morální hodnoty jako je dobro a zlo, vina a trest či dobrý skutek a odměna. Čtěte svým dětem před spaním pohádky z krásné knihy Klasické české pohádky a prožívejte spolu s nimi příběhy plné kouzel, nadpřirozených bytostí a šťastných konců.

V knize Klasické české pohádky naleznete ty nejznámější pohádky jako je O hloupém Honzovi, O perníkové chaloupce, O Budulínkovi a mnohé další. V knize je na čtyřicet krátkých tradičních pohádek převyprávěných hovorovým jazykem, který děti zaujme. Pohádky provázejí poutavé barevné ilustrace Petra Bauera.


Čas hvězd a mandragor

6.3.2017

Doba vlády Rudolfa II. je pro většinu z nás známá díky kultovním filmům Císařův pekař a Pekařův císař s nezapomenutelným Janem Werichem v hlavní dvojroli. Jaká však byla Praha za vlády podivínského císaře Rudolfa II. ve skutečnosti? Byla jeho vláda pro Prahu přínosem či zkázou? Na tyto otázky ve své knize Čas hvězd a mandragor odpovídá Miloš Václav Kratochvíl.

Publikace se věnuje vlivům Rudolfovy vlády na rozvoj kultury, politiky i moci Prahy jako jeho sídelního města. Najdete zde medailony významných osobností pobývajících na Rudolfově dvoře, jako byli hvězdář Kepler, básnířka Westonia, alchymista Kelley, dvořané Popel z Lobkovic a Lang z Langenfelsu a jiní. Nejsou zde opomenuty ani pověstné Rudolfovy sbírky umění.

Kniha nabízí ucelený pohled na jedno z nejmagičtějších období historie naší země.


Na Větrné hůrce

5.3.2017

Román Na Větrné hůrce není třeba dlouze představovat. Je to základní kámen všech romantických duší a nenapravitelných snílků.

Osamělé duše toužící po lásce, mrazivý vítr bolestivě šlehající do tváře a mlčenlivá nehostinná krajina. Nezapomenutelný příběh Emily Bronteové vyprávějící příběh o nenaplněné lásce Kathy a nalezence Heathcliffa v prostředí anglických mokřad a vřesovišť se dočkal i mnohých filmových a divadelních adaptací. Tento příběh již po dlouhá desetiletí dohání k slzám i nejzarputilejší cyniky.

Pokud ještě není součástí vaší knihovny, máte jedinečnou možnost si knihovnu touto krásnou knihou doplnit.


Dějiny světa od A do Z

4.3.2017

Tento knižní skvost by neměl chybět v žádné rodinné knihovně. Kniha Dějiny světa od A do Z je unikátem jak po stránce grafické, je bohatě zdobena rytinami a ilustracemi doprovázejícími jednotlivá hesla, tak obsahové. V publikaci naleznete erudovaně popsané světové historické události v abecedně řazených heslech od dávných dob až po současnost. Pokud se potřebujete rychle zorientovat ve světových dějinách či oprášit zapomenuté znalosti nějaké historické události, sáhněte po této knize. Kniha bude krásným dárkem pro celou rodinu.


Radost z čaje

4.3.2017

Známe to všichni - v práci nestíháte, doma na vás čekají hladové děti a nevyžehlený koš prádla. A bez ohledu na to, kolik kávy vypijete, stále se cítíte unavení a bez energie? Zkuste kávu nahradit čajem. Publikace Radost z čaje Vás naučí připravit si ten správný čaj pro správnou příležitost.  

Kniha obsahuje desítky receptů na bylinkové čaje posilující imunitu, na čaje proti stresu, na správné zažívání, na čaje s afrodiziakálními účinky a mnohé další. Kniha Radost z čaje Vám také poradí se sběrem či správným nákupem a uskladněním bylinek. Knihu doplňuje mini herbář, ze kterého se dozvíte o léčivých účincích bylin.


Pět Tibeťanů

3.3.2017

Účinnou a časově nenáročnou obranou proti stresu je najít si denně jen 10 minut a věnovat se sami sobě. Pokud potřebujete poradit, jak nalézt duševní i tělesnou rovnováhu a vrátit se zpět k sobě, přečtěte si oblíbenou knihu Pět tibeťanů. V knize naleznete pět cviků, které obnoví vaši energii. Pokud již tuto cvičební techniku znáte a jste s ní spokojeni, tak jako my, pořiďte knihu svým známým.


Začínáme

3.3.2017

Vážení čtenáři a příznivci Levných knih, pokud občas zvednete hlavu od knih, uvidíte, že na stromech vyrašily pupeny, v trávě se bělají hlavičky sněženek a na nose vás šimrají první nesmělé paprsky. Ano, jaro je opět zde a příroda obléká jarní kabát. My jsme se také rozhodli obléci jarní kabátek a přivítat jaro spuštěním nového blogu.

Dozvíte se v něm o knižních novinkách všech žánrů a kategorií, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Najdete zde knižní recenze, zajímavosti ze světa knih a informace o nově otevíraných prodejnách a dalších aktualit ze světa Levných knih.


Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY