Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nastává krásné období pro všechny čtenáře! Dny se pomalu prodlužují, a tak budeme mít více času na čtení na našich oblíbených lavičkách, ať už kdekoli...v parcích, na nádražích, u vody či na zahradě za domem. Připravili jsme pro vás výběr z našich novinek na měsíc duben…tak která bude vaše první jarní :-)?

Navždy Provence - Peter Mayle

Spolu s autorem se opět ocitáme pod obrovským volným nebem, které umožňuje vychutnat si život naplno jako sklenku pastisu, neboť jak nás poučí místní odborník jeho pití vyžaduje horko, sluneční jas a iluzi, že se zastavil čas. Můžeme se těšit na koncert ropuch ze St. Pantaléon zpívajících Marseillaisu, přehlídku psů, vosy alkoholičky, povídání o vinných sklípcích a degustaci vín, pravých lanýžích, tržnicích, policajtech i realitních agentech. Zkušený labužník ocení hojnost a rozmanitost popisovaných tradičních lahůdek a jistě každý zatouží po klidné atmosféře tříhodinových obědů v místnosti plné lidí, kteří se oddávají jídlu a pití. Svět a jeho problémy zůstávají venku, ve vzduchu je cítit spokojenost. Inu, nelze tomu odolat...

79 Kč

Robin Hood - Alexander Dumas

Příběh Robina Hooda se odehrává ve druhé polovině 12. století, koncem vlády krále Jindřicha II. Plantageneta, kterého na trůně střídá jeho syn, rozumný a moudrý Richard I. Lví srdce. Ten se ovšem okamžitě odjíždí zúčastnit třetí křížové výpravy a Anglie trpí pod prozatimní správou jeho bratra Jana Bezzemka. Robinovi byly už za vlády jeho otce zabaveny veškeré statky, a musel se tak se svými anglosaskými souputníky uchýlit do sherwoodského lesa, za jehož průjezd vybírá od bohatých normanských pocestných daň ve výši částky, kterou mají cestující při sobě. Také tím je trnem v oku svému úhlavnímu nepříteli, šerifovi z Nottinghamu.Zbojník Robin Hood, který bohatým bere a chudým dává, se v baladách, pověstech a dalších literárních dílech objevuje už od 14. století. Ve Francii se o popularitu této postavy zasloužil především román Ivanhoe Waltera Scotta vydaný roku 1820, který také inspiroval tvorbu domácích autorů, mezi něž patřil i sám veliký Alexandre Dumas. Jeho převyprávění tohoto legendárního příběhu ovšem ve Francii poprvé vyšlo až dva roky po autorově smrti.

89 Kč

Sladké nic - Jamie McGuire

Život se může změnit ve vteřině ...Každý zažívá zklamání a ztráty. Patří to k životu a brzy se naučíme vážit si těch několika málo vzácných okamžiků, co jsme prožili předtím, než jsme o všechno přišli. Možnost, že něco ztratím ještě před tím, než mi to patřilo, jsem si nikdy neuměl ani představit. Pohled na to, jak vám něco uniká dřív, než jste to drželi v ruce, stačí člověka zlomit. Ale taky mi to poskytlo příležitost vykoupit se, získat v jejích očích cenu pro případ, že by naše chvíle nakonec přece jen přišlaVšimla jsem si ho na semaforech. Seděl v autě ve vedlejším jízdním pruhu. Když se naše pohledy setkaly, věděli jsme, že ten naproti je ten pravý. Už nikdy nebudu jako dřív. Bylo mi jasné, že to je ON, kterého budu milovat celý život. Byl to mžik, ve zlomku vteřiny jsme se zamilovali a začal náš společný život a ve zlomku vteřiny všechno skončilo ...

89 Kč

Ledová bariéra - Preston&Child

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu.

79 Kč

Biozahrádka

Vynikající příručka pro všechny zájemce o pěstování blízké přírodě obsahuje řadu osvědčených rad, jak založit užitkovou a okrasnou biozahradu a úspěšně o ni pěčovat.

89 Kč

Deník legionáře - Jindřich Bejl

Unikátní svědectví účastníka bojů na srbské frontě, ruského zajetí a zformování a tažení čs. legií Ruskem. Deník Jindřicha Bejla (1890 - 1973) pokrývá období od 25. 7. 1914 do 14. 6. 1920. Publikace je doplněna bohatým fotografickým doprovodem z autorova archivu.

99 Kč

Svět přírody

Tato knížka je určena všem dětem, které se zajímají o přírodu a svět kolem nás. Kapitoly jsou přehledně rozčleněny podle jednotlivých druhů živočichů a rostlin. Díky přehledným informacím, názorným obrázkům a praktickým námětům a návodům k jednoduchým pokusům se děti dozvědí spoustu zajímavého nejen o volné přírodě, ale třeba o okolí svého bydliště.

99 Kč

Andulka a Andulka

Veselé vyprávění o děvčátku Andulce a andulce Andulce, které dětského čtenáře vtahuje nejen poutavým příběhem, ale i úkoly, jež mu klade. Vhodné pro hravé školáky, předškoláky, maminky i tatínky.

99 Kč

Zvířátka na farmě

Leporelo s obrázky zvířat na farmě a popiem, jak jsou pro farmáře užitečná.

49 Kč

Zvířátka na vsi

Leporelo s obrázky zvířat, která žijí na vsi a popisem, jak jsou pro lidi užitečná.

49 Kč

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč