Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Matematika pro trojkaře aneb Maturita v kapse

Anotace

Bez matematiky a logického myšlení se v každodenním životě jednoduše neobejdete. Většina studentů a velká část populace se bojí matematiky, ale s dobrým učitelem zvládne matematiku každý. A proto vznikla tato knížka, ve které najdete spoustu příkladů a jejich řešení. Podlehněte kouzlu matematiky s Václavem a Kateřinou! Uvidíte, že to jde! Knížka je vhodná jak pro maturanty, tak pro širokou veřejnost.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Klaus (*1969) skoro šestnáct let působí jako ředitel gymnázia a základní školy PORG – nejstarší nestátní vzdělávací instituce v ČR (založeno 1990). Ve své době byl nejmladším (28) ředitelem gymnázia v republice. Se vzrůstajícím věkem se často v médiích vyjadřuje zejména k problematice vzdělávání a školského systému. Jeho velmi liberální názory jsou pochopitelně na tomto poli výrazně menšinové. Vystudoval a poté krátce pedagogicky působil na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, obor matematika – geografie. Nejvíce vzpomíná na přednášky analytické geometrie (doc. Dlouhý) a hydrologie (doc. Jánský). Kromě práce mu hodně času zabírají sportovní aktivity – šachy a cyklistika a psaní matematických knih.

Kateřina Fišerová (*1986) je absolventkou magisterského učitelského oboru na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze. Díky výbornému prospěchu měla možnost strávit část studia na partnerské State Univeristy of New York. Za objevení krásy matematiky vděčí panu Bohumilu Burešovi z Lepařova gymnázia v Jičíně, na matfyzu ji nejvíce okouzlila algebra v podání prof. Dlaba a doc. Stanovského. Vždy se nadšeně podílela na organizaci a posléze propagaci nejrůznějších individuálních i týmových matematických soutěží. V roce 2013 přivedla na PORGu Libeň svou první třídu k maturitě z matematiky s průměrem 1,11 (u státní časti matematiky). Mezi její oblíbené činnosti patří tanec, hra na klavír, zpěv, běhání v přírodě a cestování.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073217785
Autor
Václav Klaus , Kateřina Fišerová
Kód zboží
183640
Počet stránek
224
Rozměry
16 x 162 x 237
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2013
Nakladatel
Fortuna Libri Publishing s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč