Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Holčička, kterou tam nechali

Anotace

Rodinná sága inspirovaná skutečným příběhem – bukurešťským pogromem proti Židům, při kterém bylo vyvlečeno do ulic a následně mučeno či zavražděno tisíce lidí.
V mrazivé noci v lednu 1941 se na schodech bytového domu objeví opuštěná židovská dívenka. Rumunsko se spojilo s nacisty a židovská populace je ve vážném nebezpečí. Dívka je umístěna v sirotčinci, ale zanedlouho ji adoptuje bohatý bezdětný pár. Pojmenují ji Natalia a holčička se pro ně stane středobodem vesmíru. Natalia prožívá bezstarostné dětství, adoptivní rodiče ji vroucně milují a chrání před válkou, která zuří všude okolo.
Nástup poválečné komunistické diktatury je neúprosný a rodinu stíhá jedna rána za druhou. Rodinu připraví o veškerý majetek, roky dospívání tráví Natalia v bezútěšném světě za železnou oponou, její rodiče jsou označeni za nepřátele režimu a jsou pronásledování. Jediným únikem před krutou realitou se jí stane hra na klavír a komplikovaná láska. Zamiluje se do dlouholetého otcova přítele, ženatého Viktora, který po změně režimu získal vysokou funkci. Nezapomněl však na staré přátele a snaží se rodině pomoci. Vzápětí však z jejich života zmizí.
Po deseti letech se Natalia a Viktor náhodně potkají. Victorovi se naskytne příležitost získat pro Natalii svobodu a uniknout z komunistického pekla. Natalia musí učinit bolestné rozhodnutí: zůstat v Bukurešti se svými milovanými adoptivními rodiči a mužem, kterého stále miluje, nebo využít šance, aby konečně žila svůj život a jednou provždy snad odhalila minulost.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roxanne Veletzos se narodila v Bukurešti, ale později se s rodiči přestěhovala do Kalifornie. Už jako Teenagerka psala povídky. Jejich hlavním zdrojem bylo dětství strávené v Rumunsku. Pomáhalo jí to začlenit se do nového prostředí. Postupem času se z občasného psaní stala vášeň. To jí vedlo k rozhodnutí studovat žurnalistiku na Kalifornské státní univerzitě v Northridge. Studium úspěšně završila bakalářskou zkoušku. Poté pracovala jako editorka, content writer a marketingová manažerka pro řadu společností. Roxanne žije se svým manželem, dvěma syny a jednou velmi oduševnělou border kolií v Sanfranciském zálivu. Její debutový román Holčička, kterou tam nechali se stal mezinárodním bestseller, který již byl přeložen do deseti jazyků.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075461988
Autor
Roxanne Veletzos
Kód zboží
182414
Počet stránek
368
Rozměry
33 x 148 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč