Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii

Anotace

Román je parodií na příručky všeho druhu, v daném případě na možnost šíleně zbohatnout ve třetím světě. Na příběhu ukazuje Hamid krutou a drsnou tvář současné Asie – bídu, nemoci a smrt. Na druhé straně vypráví o veselejších věcech, třeba o lásce partnerské i rodičovské. Líčí milování na střeše domu, stejně jako nelegální výrobu kopií filmů na DVD.Největší devízou knihy je styl, připomínající Salmana Rushdieho, v němž autor mísí tragické s komickým, vysoké s nízkým, západní s východním. Autor odpovídá dílem na otázku: Pokud se naše životy zdají jiným obyvatelům planety neskutečné, proč by nám ty jejich měly připadat uvěřitelnější?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mohsin Hamid (1971) se narodil v pákistánském Láhauru, dětství ale strávil ve Spojených státech. Pak se do rodné země vrátil, aby v osmnácti znovu vycestoval do USA – vystudoval Princeton University, kde navštěvoval kurzy tvůrčího psaní vedené Tony Morrisonovou a Joyce Carol Oatesovou. V současné době žije střídavě v Londýně, Láhauru a v New Yorku. Vydal celkem tři prozaická díla: Kouř můry (2000), Váhavý fundamentalista (2007) a Jak nechutně zbohatnou v rozvojové Asii (2013). Druhý román se propracoval do finále Bookerovy ceny a vznikl podle něj stejnojmenný film. Hamidova díla jsou překládána do pětadvaceti jazyků, česky se představuje poprvé.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020715425
Autor
Mohsin Hamid
Kód zboží
177440
Počet stránek
160
Rozměry
206 x 132 x 14
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč