Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Psychologická próza Domov představuje samostatný literární protějšek k úspěšnému románu Gilead, ověnčenému Pulitzerovou cenou, a je součástí stejnojmenné volné trilogie završené knihou Lila. Jack – „černá ovce“ rodiny Amesova nejbližšího přítele, presbyteriánského pastora Boughtona – se po mnoha letech vrací k zestárlému, mrzoutskému otci, z jehož láskyplného sevření zamlada věčně někam utíkal. O soužití i soužení v jejich domácnosti vypráví Jackova sestra Glorie, odkvétající neprovdaná učitelka, která do rodného domu přijela krátce předtím, aby se o churavého tatínka postarala. Oba sourozenci si pod pátravým otcovým zrakem pečlivě střeží své nitro a jen neradi se s okolním světem dělí o pocity ztroskotanců. Jejich snaha, aby k sobě v domově dávného dětství nalezli cestu, rámuje elegický příběh o touze překonat vlastní charakter, osudově ovlivněný předchozím životem. Přední americká spisovatelka Marilynne Robinsonová je přivedla na scénu, kde bude třeba svést zápas o vlastní názor, o schopnost přijmout laskavost, o upřímný úsměv. Domov je však i posvátné místo, poněvadž nabízí občasnou útěchu a prchavé okamžiky milosti, v nichž nehrdinské postavy překonávají samy sebe.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marilynne Summers Robinsonová (*1943) je americká spisovatelka a esejistka, členka Americké akademie umění a věd.  Narodila se a vyrostla v Sandpoint v Idahu a studovala na Pembroke College, dřívější dívčí koleji Brownovy univerzity, kde v roce 1966 získala titul B.A.. V roce 1977 získala doktorát z anglického jazyka a literatury na University of Washington. Napsala tři vysoce ceněné romány Ztrácení (Housekeeping, 1980), Gilead (2004) a Home (2008). Gilead získal Pulitzerovu cenu za literaturu a domácí britskou literární cenu Orange Prize for fiction. Román Home volně navazuje na Gilead a sleduje osudy rodiny reverenda Boughtona. Jakožto profesorka hostovala Robinsonová na mnoha univerzitách, např. na University of Kent, Amherst College, Univerzity of Massachusetts nebo Yale University. 19. dubna 2010 byla zvolena do Americké akademie umění a věd. V současnosti učí na Iowa Writers´ Workshop a žije v Iowa City.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073354527
Autor
Marilynne Robinsonová
Kód zboží
170115
Počet stránek
356
Rozměry
35 x 138 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let