Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Oscar Wilde: Obraz Doriana Graye

Oscar Wilde (1854-1900) byl bezpochyby na svou dobu velmi odvážný, provokativní a v mnoha smyslech průlomový spisovatel. Ačkoli patří kniha Obraz Doriana Graye  do nepříliš populární „povinné četby“, může se stát oblíbenou knihou nejen každého středoškoláka.

Příběh začíná v ateliéru malíře Basila, který namaluje obraz mladíka Doriana, jímž je viditelně velmi okouzlen. Mladík oplývá krásou a půvabem. Basila navštíví přítel lord Henry, jemuž Basil o mladíkovi nadšeně vypráví. Sám Henry je cynický, životem ošlehaný muž, který má posléze na Doriana velmi špatný vliv. Vypráví mu o tom, že jediné, co má v životě cenu, je mládí, krása a využívání těchto darů, dokud to jde.

Dorian si přeje, aby zůstal věčně mladý, krásný a stárnul jen jeho obraz. Jeho přání se plní. Obraz však převzal jeho zkaženou duši.

Kniha mě zaujala svými nadčasovými a pravdivými moudry, odvážnou kritikou tehdejší společnosti, její povrchnosti a falešné morálky. V románu jsou i patrné prvky homosexuality, na tehdejší dobu téměř nemyslitelné téma.

Knihu rozhodně doporučuji čtenářům všech věkových skupin. Myslím si, že je to velmi slavný a známý román, a tudíž by neměl chybět v základní knihovničce každého správného knihomola.

„Není nic takového jako morální nebo nemorální kniha. Knihy jsou buď dobře napsány, nebo špatně napsány.  Toť vše.“  /Oscar Wilde/

Hodnocení: 98 %
Autorka recenze: Lucie Procházková

Koupit

Čtete rádi? Chcete být členem týmu recenzentů Levných knih? Ozvěte se nám na marketing@levneknihy.cz.


Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let