Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Výkupné za duši

Anotace

Historický román o konflikt dvou mladíků, z nichž jeden si tiskl ruku s Hitlerem v den jeho šestapadesátých narozenin a druhý se přimotal k partyzánům a založil na tom svou kariéru.
Wolfgang Wystyd a Viktor Habart byli dva mladíci, kteří by za jiných okolností mohli být přáteli. V době zmatků a krutosti se z nich stali nepřátelé na život a na smrt. Wolfi si jako člen Hitlerjungend tiskl ruku se samotným Hitlerem a na konci války pak pěšky prchal za tetou do Čech. Viktor je nezvedeným synem legionáře, který se náhodou přimotal k partyzánům a založil si na tom kariéru. Když se dozvěděl, že Wolfi žije v Čechách, neváhal připravit léčku, aby ho nechal zatknout. Potom bezohledně ambiciózní Viktor zavraždí českého kolaboranta, nastupuje k SNB a brzy vstoupí i do řad STB. Nepočítá však s tím, že Wolfimu se podaří osvobodit a Viktorovo jednání nemíní nechat bez odpovědi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaroslav Haidler (*1933 v Liberci). Maturoval na gymnáziu ve Frýdlantu v Čechách a po vojně nastoupil jako redaktor vesnických novin Vesnice Frýdlantska. Od roku 1960 působil v redakci krajského deníku Průboj v Ústí nad Labem. Po sovětské okupaci Československa byl nucen redakci opustit, poté pracoval jako závozník a prodavač zeleniny. Studoval právnickou fakultu UK, ale pro svou novinářskou činnost během událostí roku 1968 byl před závěrečnou státnicí vyloučen a následně odsouzen. Toto období postihl v příběhu Očkovaný satanem, odvysílaném Českým rozhlasem (2010). Roku 1990 se vrátil do redakce Průboje, kde pracoval jako šéfredaktor až do odchodu do důchodu. V Nakladatelství Lidové noviny pak vydal román Jobova zvěst (2008).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024383149
Kód zboží
183793
Počet stránek
360
Rozměry
33 x 128 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč