Světlo je i za oponou
Skutečný příběh nevidomé sochařky Marianny Machalové-Jánošíkové
Celý popis- NakladatelNOXI
- Počet stran248
- Rok vydání2019
- Rozměry produktu22 x 132 x 206
Potřebujete pomoct s výběrem?
Rádi vám poradíme
(Po-Pá 9:00-16:00)
Skutečný příběh nevidomé sochařky Marianny Machalové-Jánošíkové
Celý popisRádi vám poradíme
(Po-Pá 9:00-16:00)
Svou autobiografii s názvem Čas mého života Jerome vydal v roce 1926, pouhý rok před svou smrtí.
Autorka popisuje zážitky z Osvětimi, kde byla svědkem nekonečných hrůz a sama se stala objektem mučení, nelidského strádání a lékařských experimentů dr. Mengeleho. Vypráví s moudrostí staré ženy, která chce zachovat svědectví pro budoucí generace.
V této knize předkládá čtenáři své myšlenky už čtyřiadvacetiletý autor, který se musí dennodenně potýkat s autismem.
Rozhádaná rodinka otce vlasti
Příběh legendárního odstřelovače Zimní války. Dramatické osudy finského odstřelovačského esa. Strhující popis nemilosrdných bojů proti drtivé sovětské přesile.
Marianne bylo dvaadvacet let, když se svým partnerem, norským spisovatelem Axelem Jensenem, pobývala na řeckém ostrově Hydra. Jednoho dne ji při nákupu v místním koloniálu jakýsi mladý muž pozval do restaurace, kde právě seděl se svými přáteli. Představil se jako Leonard Cohen – tehdy to byl ještě málo známý kanadský básník. Když ji a jejich synka nevyzpytatelný, výbušný Axel nakonec kvůli jiné ženě opustil, Leonard ho u Marianne zastoupil a zrodil se nový hluboký, láskyplný milostný vztah.
Tři sestry a slavné příjmení Hemingwayová. Zátěž, nebo výhoda? A na bedrech všechna rodinná stigmata: duševní nemoci, alkoholismus, sebevraždy, smrtelné nemoci, patologické vztahy…
Punk byl vždycky svůj. Chtěl být jiný, provokovat, žít kreativní život podle svého, nemít žádný ideový směr. Tato kniha přináší rozhovory se čtyřiačtyřiceti punkovými kapelami.