Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

K Ježíšku: Vánoční příběh a české koledy

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Jedna z nejkrásnějších knih malířky a ilustrátorky Marie Fischerové - Kvěchové, jejíž celoživotní tvorba byla spjata především se světem dětí, vychází v nové úpravě. Půvabná knížka s vánoční tematikou poprvé vyšla již před půlstoletím, ale i dnes ocení čtenáři malebnost autorčiných ilustrací, doprovázených vánočním příběhem o cestě za Ježíškem a krásnými českými koledami.

Dej Bůh štěstí tomu domu,
my zpíváme Pánu Bohu,
malému děťátku,
Kristu Jezulátku,
dnes v Betlémě narozenému.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marie Fischerová-Kvěchová (1892-1984) česká malířka a ilustrátorka. Narodila se v Kutné Hoře, v rodině c. k. berního inspektora Otomara Kvěcha a jeho manželky Marie, rozené Zavačové. Studovala v Praze na Umělecko-průmyslové škole, kde jejími profesory byli například Jakub Schikaneder či Jan Preisler, poté absolvovala roční studijní pobyt v Paříži u profesora Nandina na Colarossiho akademii. S vypuknutím první světové války se vrátila do Prahy, kde se provdala za lékaře Jana Fischera. Díky manželovu povolání se dostala do prostředí nemocnice, kde vznikaly její první kresby novorozenců. V roce 1933 se manželé natrvalo přestěhovali do vily Sacrabonie v Černošicích. Měli spolu tři děti, Marii, Jelenu (etnografka Jelena Látalová) a Jana. V meziválečných letech byla vyhledávanou autorkou knih pro děti, po komunistickém převratu 1948 ji bylo zakázáno publikovat, i z důvodu jejího příklonu k tradičním hodnotám křesťanské společnosti a přirozené religiozitě řady jejích prací. Uchylovala se proto k portrétování rodinných příslušníků, přátel a známých. Kromě světa dětí byly malířčinou inspirací příroda, svoji zahradu a okolí rodinné vily mnohokrát zachytila v kresbách a akvarelech. Malířka velmi ráda cestovala, navštěvovala především etnografické oblasti Čech i Moravy, odkud přivezla mnoho skic lidových krojů. Za etnografickými reáliemi jezdili manželé Fischerovi i do zahraničí, na Slovensko, Podkarpatskou Rus či do Bulharska.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074323423
Autor
Marie Fischerová-Kvěchová
Kód zboží
177547
Počet stránek
40
Rozměry
258 x 223 x 8
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč