Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vražda Kafkova vnuka

Anotace

Detektivní fikce odehrávající se na pozadí historických reálií.
Sběratel starožitností a starých dokumentů si jednoho dne koupí u stařičkého muže pár krabic zdánlivě obyčejných pohlednic, listin a dokumentů. Při bližším ohledání však zjišťuje, jaký poklad se mu dostal do rukou. Postupně začíná objevovat tajemství, které může mít celosvětový dosah. Podaří se mu sebrat odvahu a vydat se po stopách, které se zdály být definitivně zameteny? Slavný spisovatel Franz Kafka měl mít totiž syna s přítelkyní své snoubenky Felice Bauerové, Grete Blochovou. Podle svědků o něj neprojevoval pražádný zájem, protože nevěřil, že je malý Martin jeho dítětem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaroslav Kuťák (*1956) vystudoval Humboldtovu univerzitu v Berlíně, obor germanistika. Pracoval jako novinář (tisk i TV), šerif westernového městečka, překladatel, správce fotbalového hřiště, manažer velké obchodní firmy, ale poznal i to, jaké je to být nezaměstnaný. Momentálně je autorem detektivek, ale i členem české profesionální asociace golfu a učí tuto podle jeho mínění nejkrásnější hru. Kdyby golf byl u nás oficiálně povolen dříve než po převratu, Kuťák by byl nejspíš jenom golfistou.
Psaní příběhů ho baví vlastně od raného dětství, vždyť už v páté třídě získal cenu v literární soutěži časopisu Junák (o tom, jak se má správný skaut chovat ve vlaku) a v sedmé třídě si pro vlastní potřebu dopsal další díly Rychlých Šípů. Napsal stovku westernových příběhů pod pseudonymem N. C. Marshal, na pět stovek detektivních povídek, mnoho zábavných či odborných článků. Publikuje i v němčině, jeho povídky byly mimo jiné uveřejněny také v Japonsku,30 v prestižním tokijském Hayakawa Mystery Magazine.
Autorovými velkým koníčkem, jak sám zdůrazňuje, je rodina, ohlížení se za krásnými ženami, sběratelství starých pohlednic a práce: golf a detektivky, které proplétá dohromady.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024376592
Autor
Jaroslav Kuťák
Kód zboží
183796
Počet stránek
216
Rozměry
22 x 125 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let