Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Oona & Salinger

Anotace

Setkají se ve slavném newyorském Stork Clubu v roce 1940. Šestnáctiletá Oona O’Neill je zavržená dcera největšího amerického dramatika, jedenadvacetiletý Jerry Salinger budoucí autor kultovního románu Kdo chytá v žitě. Jejich nevinný, avšak citově velmi intenzivní románek trvá jen krátce, Salingera však poznamená na celý život. Bláznivé večírky americké zlaté mládeže plné slavných jmen, nezkrotné spisovatelské ambice, sny o herecké kariéře v Hollywoodu a Oonin šťastný sňatek s Charliem Chaplinem ostře kontrastují s hrůzami druhé světové války za oceánem, jež prožívá na vlastní kůži Jerry. Frédéric Beigbeder vypráví opomíjený milostný příběh ze života svého oblíbeného autora formou nespoutaně hravé směsice historických skutečností a fikce. Jeden z nejvydařenějších autorových románů je prodchnut výjimečným obdivem ke slavným hrdinům a nakažlivě upřímným milostným opojením, přičemž nepostrádá autorův nezaměnitelný humor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Frédéric Beigbeder (*1965) je francouzský spisovatel, novinář a literární kritik. Bývá označován za komerčně nejúspěšnějšího francouzského spisovatele současnosti. První román vydal v roce 1990 pod názvem Mémoire d´un jeune homme dérangé. Díky němu získal práci jako textař v reklamní agentuře Young & Rubicam. Tuto svou zkušenost zpracoval pak v románu 99 franků (1995), kvůli němuž ho z agentury vyhodili. Za Francouzský román (2009) získal Renaudotovu cenu. Jako novinář pracoval pro časopisy Elle, Paris Match, Voici či Lire (kam psal fejetony). Od roku 2010 píše své sloupky pro Le Figaro Magazine. Od roku 2013 je též šéfredaktorem časopisu Lui. V televizi moderuje pořad Rive Droite, Rive Gauche na stanici Paris-Premiere, v rozhlase pak pořad Masque et la Plume na stanici France Inter. V minulosti uváděl pořad Hypershow na Canal +. Pracoval též jako redaktor v nakladatelství Flammarion. Spoluzaložil Prix de Flore, cenu pro mladé autory.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074073670
Autor
Frederic Beigbeder
Kód zboží
176926
Počet stránek
264
Rozměry
257 x 135 x 26
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let