Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Šibeniční písně

Anotace

Christian Morgenstern předešel, svojí sbírkou plnou svérázných, humorných a hravých veršů, v mnohém svou dobu. Krátké, často graficky ztvárněné básně obsahují groteskní lyriku, v níž se potkává tragično a komično, vážnost a smích, hrůza a žert, jak ostatně napovídá sám název sbírky. Morgensternovy básně poprvé do češtiny přeložil Josef Hiršal, pouze pět posledních básní zanechal v originále, protože se obával, že by převodem do češtiny ztratily na své poetičnosti. Některé texty byly také zhudebněny českými kapelami. Zasvěcenému čtenáři budou nejspíše nejznámější jeho zhudebněné texty v interpretaci skupiny Stromboli.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Christian Morgenstern (1871-1914), německý básník, novinář a překladatel. Po nedokončených studiích na Vratislavské univerzitě začal psát pro noviny a časopisy, překládal z francouzštiny a norštiny. V Norsku mu také vyšla první básnická sbírka Já a svět, druhou. Šibeniční písně napsal poté, co mu byla zjištěna tuberkulóza, které nakonec podlehl. Jeho poezie vyniká novátorstvím, humorem a absurditou, hrou se slovy a rýmy předpověděl některé moderní směry.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074074479
Autor
Christian Morgenstern
Kód zboží
169024
Počet stránek
120
Rozměry
15 x 112 x 154
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let