Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Šibeniční písně

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Christian Morgenstern předešel, svojí sbírkou plnou svérázných, humorných a hravých veršů, v mnohém svou dobu. Krátké, často graficky ztvárněné básně obsahují groteskní lyriku, v níž se potkává tragično a komično, vážnost a smích, hrůza a žert, jak ostatně napovídá sám název sbírky. Morgensternovy básně poprvé do češtiny přeložil Josef Hiršal, pouze pět posledních básní zanechal v originále, protože se obával, že by převodem do češtiny ztratily na své poetičnosti. Některé texty byly také zhudebněny českými kapelami. Zasvěcenému čtenáři budou nejspíše nejznámější jeho zhudebněné texty v interpretaci skupiny Stromboli.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Christian Morgenstern (1871-1914), německý básník, novinář a překladatel. Po nedokončených studiích na Vratislavské univerzitě začal psát pro noviny a časopisy, překládal z francouzštiny a norštiny. V Norsku mu také vyšla první básnická sbírka Já a svět, druhou. Šibeniční písně napsal poté, co mu byla zjištěna tuberkulóza, které nakonec podlehl. Jeho poezie vyniká novátorstvím, humorem a absurditou, hrou se slovy a rýmy předpověděl některé moderní směry.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074074479
Autor
Christian Morgenstern
Kód zboží
169024
Počet stránek
120
Rozměry
15 x 112 x 154
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč