Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nohama napřed

Anotace

Divoký humoristický román Borise Pralovszkého vypráví příběh rodiny, která provozuje pohřební ústav.
Při netradičním pohřbu cikánského barona v něm dojde ke zničujícímu požáru. Způsobené škody donutí Horáčkovy sáhnout k poněkud nekorektním metodám podnikání a musí zabrousit i do jiných oborů, aby svůj podnik zachránili. Využívají k tomu funebrácké vlohy a jsou úspěšní až na to, že se jejich rodina nebezpečně rozrostla na panoptikum různých existencí, které si jdou občas po krku, když jsou v úzkých. Ale díky nim se rodině začne nevídaně dařit a zdá se, že vše je zalito sluncem. S jídlem roste chuť a přímo úměrně také nebezpečí. Pod povrchem to začíná pěkně vřít. Autor miluje nadsázku a používá ji jak pro jemná citová dramata, tak pro situace, kdy jde o život. Magnet černého humoru protáhne čtenáře komickými, hrůzostrašnými a groteskními zápletkami tuningovou rychlostí, a k tomu všemu autor ještě nakreslil několik desítek burleskních karikatur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boris Pralovszký je známý karikaturista, autor humorných knížek pro děti a dospělé, ilustrátor mnoha dalších knih jiných spisovatelů, spoluautor muzikálů i textař písní.
Svoji kreslířskou dráhu začal v roce 1985 na stránkách humoristického časopisu Dikobraz. Zálibu v černém humoru zúročil také v časopise Sorry, ve kterém pravidelně publikuje dodnes. Jeho ilustrace se dostaly dokonce do učebnice pro středoškoláky, která vyšla v Kanadě. Vzrůstající potřeba psaní ho přivedla na dráhu textaře. Je spoluautorem několika muzikálů a autorem textů písní pro známé interprety naší hudební scény. Jeho první velkou knihou ve standardním rozsahu a s nemalých počtem obrázků je divoký humoristický román Nohama napřed. Kromě psaní a kreslení se věnuje hlavně hledání pokladů a dlouhým procházkám se svým neúnavným Jack Russelem Benym, při kterých fotografuje vše, co mu přelítne před objektivem.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072444120
Autor
Boris Pralovszký
Kód zboží
182476
Počet stránek
288
Rozměry
26 x 135 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč