Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Kurtyka - Polská hvězda světového horolezectví

Anotace

Působivá biografie jednoho z nejslavnějších alpinistů světa. Detailní a dojemný profil jedné z nejuznávanějších, nejsložitějších a nejsamotářštějších hvězd světového horolezectví. 
Wojtek Kurtyka je jedním z největších horolezců všech dob a stal se jednou z vůdčích postav polské zlaté horolezecké generace, jež v 70. a 80. letech 20. století zásadně posunula hranice himálajského lezení. Díky svému vizionářskému přístupu vylezl mnoho dodnes uznávaných cest. Výjimečný je především jeho prvovýstup alpským stylem západní stěnou Gašerbrumu IV, kterému se někdy přezdívá „výstup století“ a dosud nebyl nikým zopakován. 
Po opakovaných pokusech udělit mu Zlatý cepín za celoživotní dílo („Oscara“ horolezeckého světa), Kurtyka tuto poctu nakonec přijal. Jako silný introvert odmítl bezpočet žádostí o rozhovor či vystoupení na festivalech, souhlasil ale se spoluprací na této dlouho očekávané biografii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bernadette McDonaldová je spisovatelka, lezkyně a bývalá ředitelka Banff Mountain Film Festival. Je autorkou asi desítky knih o horolezectví a horské kultuře, které byly přeloženy do osmi jazyků, mj. Lezci svobody a Kurtyka. Za své knihy obdržela několik literárních cen, například italskou cenu ITAS (2010), indickou Kekoo Naoroji Award za horolezeckou literaturu (2008, 2009 a 2011), Summit of Excellence Award (2007) a King Albert Award. Byl jí také propůjčen řád Alberta Order of Excellence (2010). Ve svém oboru je uznávanou autoritou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075654472
Autor
Bernadette McDonaldová
Kód zboží
185353
Počet stránek
276
Rozměry
28 x 150 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let