Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Oni zblízka, my pod drobnohledem: Svědectví o migraci a integraci

Anotace

Tahle knížka vznikala převážně v roce 2016, kdy vrcholil příval běženců do Evropy a souběžně s ním se začaly různit reakce evropských národů i vlád na nečekanou situaci. My v Česku jsme na obrazovkách viděli jen dav, málokdy tváře. Zejména když se mezi „námi“ a „jimi“ zvedly ploty. Proti pocitu hrozby jsme nemohli postavit vlastní zkušenost s migranty na naší půdě, ani poznatky o jejich počínající integraci u našich sousedů. O té se téměř nepsalo. To přivedlo autora k rozhodnutí vypravit se do nejbližšího zahraničí, vybavit se tam osobními poznatky a sepsat pak o imigraci a integraci aspoň kusé, ale snad i objektivní svědectví. Některé stránky této knížky varují, jiné dokazují, že identitu Evropy migranti nemění a o její islamizaci viditelně neusilují.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdeněk Velíšek (* 1933) je moderátor, redaktor, reportér, editor, překladatel a tlumočník. Vystudoval děčínské gymnázium a v roce 1956 také ukončil studium filologie na FF UK (hispanistika a bohemistika). Od roku 1962 pracoval v Mezinárodní organizaci pro rozhlas a televizi, východnímu protipólu Evropské vysílací unie. V roce 1968 dostal nabídku práce v Československé televizi, kterou přijal. Podílel se na televizním vysílání v době invaze do Československa a kvůli tomu musel ČST později opustit a živil se překladatelstvím a tlumočnictvím. Do televize se vrátil po Sametové revoluci roku 1990. V současné době je členem zahraniční redakce České televize a podílí se na tvorbě pořadu Horizont ČT24. Spolupracuje také s Českým rozhlasem Plus – přispívá do pořadu Názory a argumenty. Zdeněk Velíšek dlouhodobě komentuje celospolečenské a politické dění, jak v České republice, tak ve světě. Zajímá se především o dění ve Francii, Španělsku, či v EU obecně. Ovládá španělštinu, francouzštinu aj.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027106615
Autor
Zdeněk Velíšek
Kód zboží
180298
Počet stránek
232
Rozměry
18 x 152 x 211
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč