Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

50x Fotbalista roku

Anotace

Vítězové nejprestižnější ankety v portrétech, faktech a statistikách. Masopust, Panenka, Hašek, Skuhravý, Nedvěd, Čech, Lafata. To je jen malý vzorek jmen hráčů, kteří za posledních padesát let získali neprestižnější fotbalové ocenění v Československu, potažmo v České republice. Již 50x byla totiž vyhlášena anketa Fotbalista roku a tito a další hráči se stali jejími vítězi. Tato obsáhlá retrospektivní kniha přináší portréty a rozhovory všech vítězů, z nichž většina je exkluzivně připravena pro tuto knihu. Kniha vypráví o jejich kariéře, životě fotbalovém i nefotbalovém. A tak je asi ihned jasné, že to bude čtení poutavé pro každého fanouška této nejpopulárnější hry na světě. Knihu doplňuje mnoho statistik a fotografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdeněk Pavlis (*1950) pracuje už přes čtyřicet let jako sportovní novinář a publicista. Působil v redakcích Zemědělských a poté Zemských novin, Lidových novin, Svobodného slova a nyní publikuje na nejnavštěvovanějším českém sportovním internetovém portálu www.sport.cz. Celé desetiletí spolupracoval se slovenským fotbalovým týdeníkem Tip, dvanáct let je předsedou Klubu sportovních novinářů ČR. Se sportem procestoval polovinu zeměkoule, zúčastnil se osmi evropských a pěti světových fotbalových šampionátů, pěti olympijských her, stejně jako mistrovství světa a Evropy v krasobruslení, stolním tenise, vzpírání, atletice i dalších významných sportovních podniků. V poslední době se věnuje převážně fotbalu. Z jeho předchozích knih stojí za připomenutí publikace z produkce nakladatelství XYZ Králové fotbalu a Klub ligových kanonýrů, které jsou věnovány největším postavám českého, resp. československého fotbalu, či třeba spoluautorství na knize Petra Čtvrtníčka Krev, pot a skluzy o největší korupční aféře v českém fotbale, nebo publikací o olympijských hrách a fotbalových šampionátech či největších postavách českého sportu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075053275
Autor
Zdeněk Pavlis
Kód zboží
174672
Počet stránek
488
Rozměry
235 x 168 x 33
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let