Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Motorismus v srdci Evropy

Anotace

Kniha Motorismus v srdci Evropy zachycuje dvě století historie motorismu na našem území, která jsou naplněna úspěchy dílčího, ale i světového významu. Začíná ji psát slavný parní vůz Josefa Božka, pokračuje v období Rakouska-Uherska, první republiky a protektorátu, érou budování socialismu a porevolučního kapitalismu až do současnosti. Konstruktéři v Čechách a na Moravě mnohokrát posunuli vývoj motocyklů i automobilů významně vpřed a přispěli k tomu, že na dlouhé a pozoruhodné cestě za stále rychlejšími a dokonalejšími silničními dopravními prostředky byla česká stopa vždy velmi výrazná. Právě představení legend motoristického hnutí a osudů významných osobností tvoří závěrečnou kapitolu této publikace, která díky fascinujícímu pohledu autora představuje mimořádně plodnou historii motorismu v českých zemích jako úchvatné dobrodružství.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdeněk Král je člověk mnoha profesí, především však fotograf a publicista. Do motoristických časopisů začal psát v roce 1990 a jeho specializací se staly především historické automobily. Obsáhlý obrazový materiál, který v průběhu let nastřádal, mu umožnil vydání řady úspěšných a zcela ojedinělých knih, jako jsou obrazová publikace o přínosu Čechů na poli vědy, techniky i umění Co dalo Česko světu (2007) či tituly Století českého automobilismu (2010) a Autoalbum (2012), jež provázejí čtenáře světem klasických osobních vozů od jejich prvopočátků a sklonku 19. století do konce tisíciletí.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025511770
Autor
Zdeněk Král
Kód zboží
180169
Počet stránek
306
Rozměry
26 x 237 x 306
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let