Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Čarodějnictví: globální historie

Cena 89
Není dostupné
Anotace

Nová kniha významného německého historika, který se zabývá čarodějnictvím nejen jako historickým, ale zároveň i současným fenoménem. Autor přináší nový pohled na dějiny čarodějnictví na evropském kontinentu, který opírá o nejnovější historické a antropologické výzkumy, a zároveň poukazuje na skutečnost, že hony na čarodějnice nejsou jen součástí evropské minulosti. Zatímco bylo pronásledování čarodějnic v Evropě dávno zakázáno, jiné společnosti ještě stále zápasily s myšlenkou, že čarodějnice neexistují. Jak autor dokládá, hony na čarodějnice stále představují aktuální problém zejména v Africe a mezi některými původními kmeny v Americe, Asii a Austrálii. Nakonec víra v to, že jsou někteří lidé schopni způsobit někomu jinému újmu svými nadpřirozenými schopnostmi, dodnes přetrvává po celém světě.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wolfgang Behringer (*1956) je německý historik, který se věnuje kulturním dějinám raného novověku a přednáší na univerzitě v Saarbrückenu. Specializuje se na dějiny čarodějnictví a v poslední době i na dějiny klimatických změn.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073887605
Autor
Wolfgang Behringer
Kód zboží
170330
Počet stránek
424
Rozměry
40 x 152 x 211
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY