Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prchavý čas světla: Man Ray a Lee Millerová a jejich osudové setkání v Paříži

Anotace

Podmanivý příběh Lee Millerové, modelky časopisu Vogue, známé fotografky a partnerky slavného surrealisty Man Raye, zachycuje především jiskřivou romanci dvou výrazných osobností a neopakovatelnou předválečnou atmosféru bohémské Paříže. 
„Radši bych snímek fotila, než jím byla,“ tvrdí Lee Millerová po svém příjezdu do Paříže v roce 1929, kde brzy padne do oka slavnému surrealistickému fotografovi Man Rayovi. Přestože ji chce jen za modelku, Lee ho přesvědčí, aby ji přijal jako asistentku a naučil ji všechno, co umí. Man Ray je silná, charismatická osobnost a během společné práce v ateliéru se jejich životy brzy propojí, což navždy změní Leeinu životní dráhu. Prožívají spolu Leeiny první umělecké kroky, hluboké porozumění a vzájemnou silnou přitažlivost. O sedmnáct let starší Man ji velkoryse zasvěcuje do umění fotografie, ale zároveň se chová majetnicky – jako učitel i milenec – a Lee si musí odpovědět na otázku, jak skloubit milostný vztah s vlastními uměleckými ambicemi – a kolik je ochotná pro lásku obětovat. 
Příběh nás zavede mezi slavné umělce předválečné Paříže i na bojiště válkou zmítané Evropy, přes radikální objevy fotografických technik až k fotodokumentárnímu zachycení osvobozování koncentračních táborů, jehož se Lee Millerová účastní jako jedna z prvních válečných zpravodajek.
Vynikající debutový román působící na všechny smysly, plný pozoruhodných podrobností a vyprávěný v různě se proplétajících časových liniích ukazuje Lee Millerovou jako skvělou novátorskou umělkyni, která vystoupila ze stínu výjimečného muže.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Whitney Scharerová vystudovala na Washingtonské univerzitě tvůrčí psaní. V Salemu ve státě Massachusetts upoutala její pozornost výstava Man Ray / Lee Millerová: Partneři v surrealismu a tak se rozhodla, že o jejich vztahu napíše román. Whitney žije s manželem a dcerou nedaleko Bostonu. Prchavé okamžiky světla jsou její románovou prvotinou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073595784
Autor
Whitney Scharerová
Kód zboží
184572
Počet stránek
360
Rozměry
37 x 135 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Metafora
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč