Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vznik a pád Třetí říše

Cena 149
Není dostupné
Anotace

Vznik a pád Třetí říše Williama L. Shirera představuje klasické dějiny nacistického Německa. Hitlerův režim a jeho vlastní život nalezly svůj epilog uprostřed ohořelých rozvalin Berlína dvanáct let poté, kdy přišel k moci. V tomto krátkém období zlověstný Hitlerův duch a ideologie zbavená morálky odlidštila mnoho Němců a roznítila strašlivý konflikt druhé světové války.
Autor knihy měl výjimečné postavení, odkud mohl pozorovat nacistické Německo. Jako dopisovatel v Berlíně byl svědkem mnoha událostí, jež sám popsal. Slyšel projevy Hitlera a referoval a sílícím pronásledování německých Židů. Po válce se zúčastnil norimberských procesů a získal zvláštní souhlas nahlédnout do všech přejatých německých dokumentů. Pro Vznik a pád Třetí říše spojuje v sobě důkladnost pohledu vynikajícího reportéra se směrodatnými studiemi talentovaného historika.
Již první vydání knihy Vznik a pád Třetí říše se stalo mezinárodním bestsellerem. Význam této dokonalé zprávy zdůrazňuje a doplňuje téměř 400 pečlivě vybraných fotografií. Bohatství dokumentárního materiálu zvyšuje hodnotu knihy jako základní četby všech, kteří jsou fascinováni touto neklidnou dobou.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

William Lawrence Shirer (1904-1993) byl americký novinář, zahraniční korespondent, autor a průkopník rozhlasového vysílání a jeden z hlavních pozorovatelů a kronikářů nacistického režimu. Je autorem knihy Vzestup a pád Třetí říše , historie nacistického Německa , kterou mnozí četli a citovali v odborných dílech více než 50 let.
Původně zahraniční korespondent Chicago Tribune a International News Service byl Shirer prvním reportérem najatým Edwardem R. Murrowem pro rozhlasový tým novinářů CBS známý jako „ Murrow's Boys “. Do širšího podvědomí vešel díky svému rozhlasovému vysílání z Berlína, od nástupu nacismu až do roku 1940. Kromě Vzestupu a pádu Třetí říše napsal Shirer více než tucet knih, například Berlínský deník vydaný v roce 1941; Kolaps třetí republiky (1969), který čerpal z jeho zkušeností působení ve Francii v letech 1925 až 1933, nebo třídílnou autobiografii, Cesta 20. století (1976 až 1990).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020610782
Kód zboží
55729
Počet stránek
252
Rozměry
25 x 210 x 300
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2008
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let