Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Lidice Zrození symbolu

Cena 129
Není dostupné
Anotace

Evropská společnost vzpomíná zločinů druhé světové války už sedm desítek let. Každý národ má místo, které se pro něho stalo symbolem utrpení. Jen málokteré dosáhlo světového věhlasu, byť by si to svým významem zasloužila všechna. Lidice byly zničeny v pomstě za smrt velitele Říšského bezpečnostního úřadu a zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha v červnu 1942. Vražda téměř všech mužů, kteří by udrželi zbraň, děsivá smrt nevinných dětí i krutý osud lidických žen zůstávají mementem lidické tragédie s nadnárodním významem. Předválečný, válečný i poválečný příběh Lidic nebyl dosud odborně zpracován. Nové dokumenty z českých i zahraničních archivů, svědectví pamětníků i dokumenty dochované v rodinných archivech představují Lidice jinak, než jak je známe z knih a filmů.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vojtěch Kyncl (*1983) je český historik a spisovatel. Už při studiu na obchodní akademii v Chrudimi díky podpoře svých učitelů publikoval studentskou práci s názvem „Akce Ležáky. 24. 6. 1942“. V letech 2002-2007 studoval Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích obor historie/germanistika pro střední školy a současně strávil tři roky na univerzitách v Irsku a Německu. Rigorózní práci s názvem „Ležáky. Obyčejná vesnice, Silver A a pardubické gestapo v zrcadle heydrichiády“ obhájil v roce 2009. Doktorské studium v oboru Historie 20. století dokončil v roce 2011 na FF Univerzity Pardubice obhajobou disertační práce , která v upravené knižní podobě bude vydána na počátku letošního dubna.
Od roku 2008 pracuje Vojtěch Kyncl jako historik Památníku Lidice a od r. 2012 je také vědeckým pracovníkem Historického ústavu Akademie věd v oddělení dějin 20. století.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020024824
Autor
Vojtěch Kyncl
Kód zboží
172949
Počet stránek
604
Rozměry
245 x 165 x 42
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY