Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zen pro každého

Anotace

Čtyři pravdy pro zdraví, štěstí a osvícení. Meditace je Cesta. Vede ke zdraví, veselé mysli a vnitřnímu klidu. Vydejme se po ní. Meditujete? Že ne? Ale to byste měli. Vstoupit do kláštera, opatřit si mnišské roucho a žít z misky rýže denně kvůli tomu ale rozhodně nemusíte. Stačí, když si uděláte pořádek v hlavě, a začnete používat vlastní mozek jinak než dosud. Patřičným tréninkem v něm lze totiž nastavit program, který – jak autor výstižně vysvětluje – zařídí, že z koleje „problém“ se automaticky přehodí výhybka na kolej „radost“. Polapeni v koloběhu starostí, práce, negativity a bažení po nových věcech, úspěších a zážitcích, jsme ke své smůle zapomněli, že to jde i jinak. Buddhisté to ale vědí už hezkou řádku staletí. A když jim to tak dlouho a tak pěkně funguje, není důvod to nezkusit taky.Autor téhle knihy vám s veselou myslí vyloží, že to vůbec nemusí být úporná asketická práce, a na vlastních příkladech ze života ukáže, jak na to. Jednotlivé kapitolky, než doznaly drobných úprav a oblékly se do tiskařské černi, byly původně články na autorově blogu. Určitě si ale zaslouží vydat se z počítačů do knihoven. Chcete být šťastní i v blázinci dnešního divného světa? Tak zkrátka buďte.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vlastimil Marek - zenový buddhista narozený 23. srpna 1946, je kromě toho i publicistou, lektorem, spisovatelem, duchovním učitelem a alternativním hudebníkem. Jako muzikant působil v několika kapelách a byl členem známé Jazzové sekce. Což se komunistickému režimu vůbec nelíbilo, takže mu to dával patřičně znát. V srpnu 1986 se přičiněním StB ocitl dokonce ve vazební věznici, a to za „zločin" spočívající v záměru uspořádat mírový koncert na gongy. Později byl odsouzen pod oblíbenou záminkou „poškozování zájmů republiky v cizině", ale ihned v roce 1990 se dočkal plné rehabilitace. Za totality, kdy samozřejmě nemohl oficiálně publikovat, šířil svoje texty v samizdatu. Pro potěchu svou a svých přátel vydával třeba Markonoviny. Po roce 1989 publikoval v různých časopisech a novinách, jako jsou například Gemma, Regenerace, Revue Prostor, Moje psychologie, Meduňka.Od roku 1997 publikuje pravidelně na internetu. Ovšem nejen internetem živ jest člověk, a tak má Vlastimil Marek na kontě už i hezkou řádku vytištěných knih. Jmenujme alespoň některé: Český zen, Tajné dějiny hudby – zvuk a ticho jako stav vědomí, Nová doba porodní – přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí, Meditace: cesta ke štěstí a zdraví – návod na použití člověka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073594541
Autor
Vlastimil Marek
Kód zboží
177613
Počet stránek
200
Rozměry
200 x 123 x 16
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2014

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let