Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zen pro každého

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Čtyři pravdy pro zdraví, štěstí a osvícení. Meditace je Cesta. Vede ke zdraví, veselé mysli a vnitřnímu klidu. Vydejme se po ní. Meditujete? Že ne? Ale to byste měli. Vstoupit do kláštera, opatřit si mnišské roucho a žít z misky rýže denně kvůli tomu ale rozhodně nemusíte. Stačí, když si uděláte pořádek v hlavě, a začnete používat vlastní mozek jinak než dosud. Patřičným tréninkem v něm lze totiž nastavit program, který – jak autor výstižně vysvětluje – zařídí, že z koleje „problém“ se automaticky přehodí výhybka na kolej „radost“. Polapeni v koloběhu starostí, práce, negativity a bažení po nových věcech, úspěších a zážitcích, jsme ke své smůle zapomněli, že to jde i jinak. Buddhisté to ale vědí už hezkou řádku staletí. A když jim to tak dlouho a tak pěkně funguje, není důvod to nezkusit taky.Autor téhle knihy vám s veselou myslí vyloží, že to vůbec nemusí být úporná asketická práce, a na vlastních příkladech ze života ukáže, jak na to. Jednotlivé kapitolky, než doznaly drobných úprav a oblékly se do tiskařské černi, byly původně články na autorově blogu. Určitě si ale zaslouží vydat se z počítačů do knihoven. Chcete být šťastní i v blázinci dnešního divného světa? Tak zkrátka buďte.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vlastimil Marek - zenový buddhista narozený 23. srpna 1946, je kromě toho i publicistou, lektorem, spisovatelem, duchovním učitelem a alternativním hudebníkem. Jako muzikant působil v několika kapelách a byl členem známé Jazzové sekce. Což se komunistickému režimu vůbec nelíbilo, takže mu to dával patřičně znát. V srpnu 1986 se přičiněním StB ocitl dokonce ve vazební věznici, a to za „zločin" spočívající v záměru uspořádat mírový koncert na gongy. Později byl odsouzen pod oblíbenou záminkou „poškozování zájmů republiky v cizině", ale ihned v roce 1990 se dočkal plné rehabilitace. Za totality, kdy samozřejmě nemohl oficiálně publikovat, šířil svoje texty v samizdatu. Pro potěchu svou a svých přátel vydával třeba Markonoviny. Po roce 1989 publikoval v různých časopisech a novinách, jako jsou například Gemma, Regenerace, Revue Prostor, Moje psychologie, Meduňka.Od roku 1997 publikuje pravidelně na internetu. Ovšem nejen internetem živ jest člověk, a tak má Vlastimil Marek na kontě už i hezkou řádku vytištěných knih. Jmenujme alespoň některé: Český zen, Tajné dějiny hudby – zvuk a ticho jako stav vědomí, Nová doba porodní – přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí, Meditace: cesta ke štěstí a zdraví – návod na použití člověka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073594541
Autor
Vlastimil Marek
Kód zboží
177613
Počet stránek
200
Rozměry
200 x 123 x 16
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2014

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let