Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vraštil

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Obrazová monografie Jaromíra Vraštila z pera zkušeného autora životopisů malířů Vladimíra Prokopa.  
Jaromír Vraštil (1922-1979) náleží mezi tzv. poslední mohykány dobrodružné ilustrace 20. století. Spolu se Zdeňkem Burianem, Gustavem Krumem, Bohumilem Konečným - Bimbou a několika dalšími formoval tvář české dějové realistické ilustrace, ale jeho osobitý výraz se poněkud vzdálil iluzivní konkrétnosti. Ojedinělá technika, využívající sgrafitového principu proškrabávání, vtiskla jeho ilustracím určitou míru expresivní stylizace. Zejména pro indiánskou tematiku měl Vraštil mimořádné předpoklady exaktní i výtvarné a rovněž v evropském kontextu představovaly jeho ilustrace pomyslný vrchol tohoto žánru (ilustroval knihy J. F. Coopera, J. Verna, Z. Greye nebo F. Steubuena), kromě toho jeho práce doprovázejí odborné publikace o indiánských kulturách (například Nejstarší Američané).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Prokop (*1962) - středoškolský pedagog, publicista a kurátor výstav působící na Gymnáziu v Sokolově. Absolvoval Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, aprobace Český jazyk, výtvarná výchova. Je předním odborníkem na ilustrátory české dobrodružné literatury a autory rekonstrukcí pravěku, především pak na dílo Zdeňka Buriana. Napsal rovněž několik středoškolských skript z oblasti dějin výtvarného umění, teorie a dějin literatury. Ve volném čase se věnuje entomologii, turistice a filatelii.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072641277
Autor
Vladimír Prokop
Kód zboží
183818
Počet stránek
232
Rozměry
21 x 172 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2012
Nakladatel
Toužimský & Moravec

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč