Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Gustav Krum

Anotace

Bohatě ilustrovaná monografie malíře a ilustrátora Gustava Kruma, který je posledním z čtyřlístku  Burian - Bimba Konečný - Vraštil - Krum, klasiků české dobrodružné ilustrace. Gustav Krum patřil mezi absolutní špičku českých ilustrátorů a rozsah jeho díla je obrovský. Ilustroval téměř sto knih – od antických témat a dobrodružných příběhů až po české dějiny a archeologické knihy.
V monografii Vladimíra Prokopa, která vyšla k 85. výročí Krumova narození mohl mistr znovu zavzpomínat, jak to bylo...

Bohatý ilustrační doprovod prochází celým textem a kniha je doplněna o 44 stran barevných příloh a 12 stran fotografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Prokop (*1962) - středoškolský pedagog, publicista a kurátor výstav působící na Gymnáziu v Sokolově. Absolvoval Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, aprobace Český jazyk, výtvarná výchova. Je předním odborníkem na ilustrátory české dobrodružné literatury a autory rekonstrukcí pravěku, především pak na dílo Zdeňka Buriana. Napsal rovněž několik středoškolských skript z oblasti dějin výtvarného umění, teorie a dějin literatury.
Dílem Gustava Kruma se poprvé teoreticky zabýval roku 199 ve studii Gustav Krum, světoběžník na cestách dobrodružství v katalogu výstavy v Jihlavě.
Ve volném čase se věnuje entomologii, turistice a filatelii.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072641031
Autor
Vladimír Prokop
Kód zboží
183819
Počet stránek
224
Rozměry
21 x 172 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009
Nakladatel
Toužimský & Moravec
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let