Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Šamani, alchymisté, chemici a válečníci

Anotace

Kapitoly z dějin chemických, toxinových a zápalných zbraní v obdobích od prehistorie do roku 1914.
Snaha využít nejrůznější přírodní jevy i uměle připravené chemikálie coby zbraní nebo jejich součástí je tak stará jako lidstvo samo a patrně nepřekvapí skutečnost, že mnohé ze starobylých metod a postupů jsou potenciálně účinné i dnes. 
Autor se ve své publikaci snaží, na podkladě dostupných pramenů, blíže a komplexněji osvětlit nejstarší kořeny chemického boje, zkoumat jeho vývoj až do stadia, kdy se objevily základní podmínky pro masové nasazení průmyslově vyráběných chemických, toxinových a zápalných zbraní. Jeho práce začíná obdobím prehistorie, pokračuje starověkem, středověkem a končí novověkem v předvečer první světové války.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prof. Vladimír Pitchmann (*1958) je český vědec, inženýr chemie a vysokoškolský pedagog (Katedra zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva, Fakulta biomedicínského inženýrství, ČVUT). Zaměřuje se na bojové chemické látky, toxické látky, bojové plyny, chemický rozbor a detekci těchto látek, chemické zbraně, atp.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020611109
Autor
Vladimír Pitschmann
Kód zboží
132325
Počet stránek
486
Rozměry
170 x 237 x 36
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let