Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ženy českých vládců - Rozluštěná tajemství potřetí

Cena 49
Není dostupné
Anotace

V knize si připomenete například českou princeznu Anežku Přemyslovnu, která byla na tehdejší dobu velice vzdělanou ženou, nebo Annu Tyrolskou, která byla vedena k přísnému dodržování katolické víry a sama sebe později trestala, kdykoliv cítila, že se proti víře nějak provinila. Zaujmou určitě také osudy Marie Terezie Neapolské, která se po boku svého chotě Františka I. stala císařovnou Svaté Říše Římské, nebo Žofie Bavorské, jež byla dlouhou dobu jednou z nejunávanějších a nejvlivnějších osobností vídeňského dvora.Životní příběhy 14 manželek českých panovníků autor přibližuje především v souvislosti s osudy a činy jejich mužů, a čtenáři tak předkládá ucelený a výstižný obraz doby.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Liška (* 15. ledna 1955) je přední český záhadolog a spisovatel. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK v oboru historie a českého jazyka. Stal se jedním z vedoucích ufologického projektu Záře, a patřil mezi spoluzakladatele Československé archeoastronautické asociace. Především se zabývá problematikou UFO fenoménů, historickými záhadami a nevysvětlitelnými jevy. Mezi jeho oblíbené autory patří např.: L. Souček, S. Lem, A. C. Clarke, E. von Däniken. Napsal přes 80 knih, např.: Český bestiář, Upíři a vlkodlaci v českých zemích, Záhady druhé světové války, Kletba čachtické vražedkyně.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075056566
Autor
Vladimír Liška
Kód zboží
151758
Počet stránek
160
Rozměry
12 x 145 x 205
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let