Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Naše hrady

Anotace

Poznejte stavby známé a dodnes obývané, ale i zapomenuté, restaurované nebo opuštěné zříceniny, zbytky paláců a opevnění, dnes pokryté bujnou vegetací. Některé jsou na snadno přístupných místech, v rovinách, údolích, na kopcích, k některým vedou náročné turistické stezky. Co je navzájem spojuje? Vážou se k nim nejrůznější mýty a pověsti. 
Tato kniha nabízí exkurzi po známých i méně známých českých, moravských a slezských hradech.
Existence některých z nich sahá až ke kořenům naší státnosti, kamenné pevnosti a pevnůstky byly symboly moci českého středověkého státu. Jeho území bylo doslova protkáno hrady a hrádky. Mnohé se však v běhu času ztratily a zbyly z nich sotva znatelné stopy základů zarostlé travou a ztracené pod nánosy hlíny. Některé vyrostly v mocná panská sídla stojící dodnes, z dalších zůstaly pouhé zříceniny kdysi hrdých staveb, většinou poničených požáry i válkami, probíhajícími v srdci Evropy po celé dlouhé věky. 
Zůstala jen fakta smíchaná s mýty a legendami. Kolik lidských osudů stavby hradů zaznamenaly, co sdělily světu a co navždy skryly? Tato publikace doplněná zeměpisnými souřadnicemi a speciálně pořízenými fotografiemi pomáhá přiblížit současnému čtenáři historii známých i méně známých hradů a zaniklý feudální svět středověku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Liška (*15. ledna 1955) je přední český záhadolog a spisovatel. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK v oboru historie a českého jazyka. Stal se jedním z vedoucích ufologického projektu Záře, a patřil mezi spoluzakladatele Československé archeoastronautické asociace. Především se zabývá problematikou UFO fenoménů, historickými záhadami a nevysvětlitelnými jevy. Mezi jeho oblíbené autory patří např.: L. Souček, S. Lem, A. C. Clarke, E. von Däniken. Napsal přes 80 knih, např.: Český bestiář, Upíři a vlkodlaci v českých zemích, Záhady druhé světové války, Kletba čachtické vražedkyně.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076832039
Autor
Vladimír Liška
Kód zboží
185635
Počet stránek
424
Rozměry
30 x 165 x 247
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2022
Nakladatel
Albatros Media a. s. ( XYZ )
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč