Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Karel IV. - největší záhady a mysteria

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Karel IV. byl výjimečný panovník a osobnost, která měla pro rozkovět zemí Koruny české nezpochybnitelný význam. Na rozdíl od svého otce byl velkým patriotem, do Čech se ze svých cest vždy rád vracel a i díky tomu se Praha za jeho vlády stala centrem evropského dění. V čem vězí velikost a sláva tohoto středověkého vzdělance? Vladimír Liška nás ve dvanácti kapitolách provází jeho dětstvím, popisuje koruovaci a její důsledky, okolnosti vzniku známých staveb a mocného vladaře zobrazuje jako člověka, manžela a otce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Liška (* 15. ledna 1955) je přední český záhadolog a spisovatel. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK v oboru historie a českého jazyka. Stal se jedním z vedoucích ufologického projektu Záře, a patřil mezi spoluzakladatele Československé archeoastronautické asociace. Především se zabývá problematikou UFO fenoménů, historickými záhadami a nevysvětlitelnými jevy. Mezi jeho oblíbené autory patří např.: L. Souček, S. Lem, A. C. Clarke, E. von Däniken. Napsal přes 80 knih, např.: Český bestiář, Upíři a vlkodlaci v českých zemích, Záhady druhé světové války, Kletba čachtické vražedkyně.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075055972
Autor
Vladimír Liška
Kód zboží
150077
Počet stránek
248
Rozměry
13 x 145 x 204
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let