Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Éra hákového kříže: Protektorát

Anotace

V knize autor hledá odpovědi na otázky spojené s některými událostmi či osobnostmi z období nacistické okupace českých zemí v letech 1939 - 1945. Kniha porovnává skutečnost a mýty, které často zahalují období nacistického Protektorátu Čechy a Morava. Autor se věnuje událostem i osobám, jejichž hodnocení se i v odborné literatuře často rozchází - osobnost někdejšího protektorátního prezidenta Emila Háchy, vlasovci a jejich podíl na osvobození Prahy, úloha amerických jednotek při osvobozování Československa atd. Výklad těchto událostí byl často ovlivněn politikou a ideologií různých vládnoucích režimů.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Liška (* 15. ledna 1955) je přední český záhadolog a spisovatel. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK v oboru historie a českého jazyka. Stal se jedním z vedoucích ufologického projektu Záře, a patřil mezi spoluzakladatele Československé archeoastronautické asociace. Především se zabývá problematikou UFO fenoménů, historickými záhadami a nevysvětlitelnými jevy. Mezi jeho oblíbené autory patří např.: L. Souček, S. Lem, A. C. Clarke, E. von Däniken. Napsal přes 80 knih, např.: Český bestiář, Upíři a vlkodlaci v českých zemích, Záhady druhé světové války, Kletba čachtické vražedkyně.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075971289
Autor
Vladimír Liška
Kód zboží
165525
Počet stránek
200
Rozměry
205 x 145 x 16
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč