Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Poslední republika III. - Porážka

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Závěrečný díl trilogie Poslední republika Viktora Suvorova, slavného „skandalisty“ druhé světové války, podává čtenáři vysvětlení, proč Sovětský svaz tuto válku nevyhrál, nýbrž naopak prohrál. Viktor Suvorov, profesionální rozvědčík, který v roce 1978 odešel do Velké Británie a v Sovětském svazu byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti, popisuje ze svého úhlu pohledu válečné události. Kritický postoj zaujímá k maršálu Žukovovi; nastiňuje teorii, podle níž chtěl Stalin přepadnout v roce 1941 západní Evropu a šířit tak socialistickou revoluci. Sleduje jednotlivé ruské vojevůdce, analyzuje příčiny enormních ztrát Sovětského svazu ve válce. Proto také SSSR podle něj válku prohrál, všímá si jeho poválečné angažovanosti v konfliktech ve státech různých kontinentů, v nichž se ekonomicky vyčerpával, což v důsledku vedlo ke zhroucení východního impéria. Kriticky hodnotí rovněž sovětskou a ruskou historiografii druhé světové války. Autorovi nelze upřít mimořádnou poutavost celého díla i přes jeho kontroverzní hodnocení událostí.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viktor Suvorov (*1947) je ruský historik a spisovatel. Narodil se ve vesnici Barabaš v rodině vojáka. Po vystudování vojenské univerzity se stal vojenským důstojníkem sovětské zpravodajské služby. Od roku 1970 působil v nomenklatuře Ústředního výboru komunistické strany Sovětského svazu. V roce 1974 absolvoval Vojenskou diplomatickou akademii, čtyři roky působil jako kapitán GRU ve Vídni.
Zde přeběhl v roce 1978 k Angličanům a byl přijat do britské zpravodajské služby MI6. V SSSR byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti. Ve svých knihách kritizuje atmosféru a situaci v Sovětském svazu v období okolo II. světové války.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020615442
Autor
Viktor Suvorov
Kód zboží
185021
Počet stránek
464
Rozměry
42 x 150 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Nakladatel
NAŠE VOJSKO - knižní distribuce s.r.o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč