Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Sympatizant

Anotace

Politický thriller z exotického prostředí spojující špionážní zápletku i vhled do méně známých událostí nedávné historie.
Ve špionážním románu Sympatizant sledujeme osudy dvojitého agenta sloužícího rozvědce socialistického vietnamského státu i tajné službě jihovietnamského režimu, s jejímiž exponenty se po pádu Saigonu vydá do amerického exilu. Zatímco si spolu s ostatními vietnamskými exulanty buduje v Los Angeles nový život, posílá tajně zprávy svým nadřízeným ve Vietnamu.
Kniha citlivě vnímá nejen politické intriky na vysoké úrovni, ale i jejich dopad na lidské osudy, ať už jde o celý národ nebo jednotlivce vtažené bez své vůle do víru událostí. Snaží se zachovávat objektivní pohled bez předpojatosti vůči jedné či druhé straně, tento pohled však ani náhodou není nezúčastněný.

Román byl v roce 2016 oceněn Pulitzerovou cenou.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viet Thanh Nguyen se narodil v roce 1971 ve Vietnamu, odkud jeho rodina 4 roky poté, po sjednocení země pod komunistickou vládu, odešla do amerického exilu. Pohybuje se v akademické sféře a kromě literatury se věnuje i redigování časopisu pro vietnamskou emigrantskou komunitu v USA. V rámci historického výzkumu k románu Sympatizant vytvořil i jeho nebeletristický protějšek Nothing Ever Dies.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075651587
Autor
Viet Thanh Nguyen
Kód zboží
181446
Počet stránek
432
Rozměry
37 x 153 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč