Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Osobnosti mezi řádky

Anotace

Mezi řádky lze mnohdy nalézt ledacos. V této knize ovšem mezi řádky najdete třicet osobností, známých i méně známých, v každém případě osobností inspirativních, se zajímavými životními a pracovními osudy. Jsou mezi nimi herci, režiséři, lékaři, umělci, politici, generál a další. Jejich vyprávění o tom, jak se v životě vypořádali s přízní i nepřízní osudu, čtenáře zavede do minulosti vzdálenější i té docela nedávné, na domácí půdu i do nejrůznějších koutů světa. Poutavé životní příběhy zachytil v rozhovorech novinář a hudebník Vašek Vašák.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vašek Vašák - hudebník a novinář. Vystudoval SPŠE Hořovice a dnešní Konzervatoř Jaroslava Ježka – obor zpěv a skladba. Pár let byl projektantem, pak (až dodnes) muzikantem. Napsal písně pro naše přední zpěváky (Věra Špinarová, Hana Zagorová ad.), jeho album Masky je exponátem Muzea Vladimíra Vysockého v Koszalinu (Polsko). Zkomponoval hudbu k filmům Dobrý den, pane Umění (režie Ondřej Kepka) a k americkým Stockholm Syndrome, Goreality, Pill Word, INRI Jesus Now (režie Taylor Hayden). Jako interpret zpíval deset let s dvojicí Šíp–Uhlíř, s několika skupinami. Dvacet pět let byl kapelníkem undergroundového Aktualu. Od roku 1991 je i novinářem. Byl redaktorem Xantypy, Týdeníku Televize, editorem Šťastný Jim, šéfredaktorem hudebního časopisu www.make.cd. Psal (píše) do předních časopisů (Reflex, Koktejl, Receptář, Hattrick). Vyšly mu knihy Jó, to tenkrát, Z operety do operety (s Gallou Macků – předmluva František Kožík), Jak nachytat lelky, Jak posnídat lelky, Lelky z kabelky (všechny ilustroval Vladimír Renčín), Nezapomenutelné příběhy (s Petrem Kolářem) a Pouť za černým Kristem pěti světadíly, za kterou dostal Čestné uznání v kategorii knih literatury faktu za léta 2005 až 2007. Do dalších knih přispěl fotografiemi a texty. Čtyřiadvacet let hrál fotbal v mužstvu Amfora, je čestným občanem hlavního města Paraguaye Asunciónu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075411716
Autor
Vašek Vašák
Kód zboží
180619
Počet stránek
248
Rozměry
232 x 150 x 22
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč