Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Rostliny Středozemí - atlas

Anotace

Důvodem tohoto vydání knihy byla potřeba rozšíření počtu uváděných druhů ve speciální části v jednotné atlasové formě. U každého druhu jsou uvedeny informace v pořadí: latinské a české jméno, případně synonymum (pokud to bylo možné, i národní jméno světových jazyků středozemních států), čeleď, základní morfologické znaky druhu, doba květu, stanoviště, rozšíření ve Středozemí, a pokud druh má, tak i jeho praktický význam (i pro naši republiku). V nutných případech je upozorněno i na rozdíly zaměnitelných druhů či na taxonomickou složitost. Každý druh je pak na protilehlé straně vyobrazen podle významu na jedné nebo více fotografiích. V prvním vydání bylo takto uvedeno zhruba 350 druhů, ve druhém vydání je tento počet rozšířen asi o 150 druhů, a to na základě autorových zkušeností z dalších exkurzí a připomínek odborníků i čtenářů. V poměrně rozsáhlé obecné části, která není v cizojazyčných knihách o rostlinách Středozemí nikde takto zpracována, byly provedeny jen drobnější změny a upřesnění textu – například je podrobněji vysvětlen vegetační typ frygana, v samostatné kapitole jsou uvedeny plevele kulturní krajiny, zohledněny jsou změny v ochraně druhů i v systému chráněných území. Nové vydání je doplněno o novější literaturu a o několik snímků charakterizujících typická rostlinná společenstva.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doc. RNDr. Václav Zelený, CSc. (* 1936) je český botanik a vysokoškolský učitel. V roce 1959 vystudoval Biologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Poté pracoval ve Výzkumném ústavu cukrovarnickém v Modřanech a od roku 1962 působí jako odborný asistent na Katedře botaniky a fyziologie rostlin Vysoké školy zemědělské v Praze (dnešní Česká zemědělská univerzita v Praze). Během svého působení vydal několik knih dotýkajících se jeho specializací, kterou je flóra Podblanicka a flóra Středozemí. Jedná se zejména o publikace Rostliny Středozemí, Příroda vlašimského zámeckého parku: zámek a park Vlašim a Zámecké parky a památné stromy Podblanicka; jako spoluautor přispěl i do velké publikace nakladatelství Academia nazvané Užitkové rostliny tropů a subtropů či do Květeny České republiky. Václav Zelený je členem několika organizací. Je to jednak Česká botanická společnost a dále pak také CHKO Blaník, Vietnamská společnost či Latinskoamerická společnost, kterou spoluzakládal jeho jmenovec Mnislav Zelený (*1943).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020020888
Autor
Václav Zelený
Kód zboží
177380
Počet stránek
508
Rozměry
245 x 176 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2012

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY