Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prohrát slunce před svítáním

Anotace

Pokračování životních osudů rybníkáře Jakuba Krčína v historickém románu Václava Křístka.
Historický román Václava Křístka Prohrát slunce před svítáním volně navazuje na jeho úspěšnou prvotinu Cesta na poledne, v níž autor vylíčil mládí Jakuba Krčína z Jelčan a jeho strastiplnou cestu na jih Čech do rožmberských služeb.
V novém díle osudy slavného rybníkáře pokračují. Z úředníka na zapadlém klášterním panství se Krčín propracovává mezi přední úředníky rožmberského dominia a začíná svou kariéru slavného stavitele rybníků. Osudy jednotlivých postav se proplétají a navzájem ovlivňují a před čtenářem se otevírá pestrobarevný obraz šedesátých let 16. století, kdy „staré časy skončily a nové ještě nezačaly“.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Křístek (*1954) je filmový a televizní režisér. Vystudoval FAMU, natočil několik celovečerních filmů (Zvířata ve městě, Císař a tambor). Již od 90. let minulého století intenzivně spolupracuje především s Českou televizí jako režisér nejrůznějších cyklů (Bigbít, Pěna dní, Sněží, Česká soda). Jeho románová prvotina Cesta na poledne byla v roce 2004 nominována na ocenění Magnesia litera v kategorii Objev roku.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024257747
Autor
Václav Křístek
Kód zboží
183952
Počet stránek
680
Rozměry
44 x 135 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Nakladatel
Knižní klub
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let