Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pondělní komentáře II., aneb Braňme normální svět

Anotace

Každý týden, již více než 3 roky, píše Václav Klaus ml. své břitké komentáře na novinky.cz. Netýkají se jenom školství, ale především nestárnou v čase. Není to "pěna dní". 
Kdyby měl Václav Klaus mladší dostat nějaké indiánské jméno, navrhoval bych sousloví „ten, co nepotřebuje klasická média.“ V. K. je skutečně nepotřebuje. Navzdory tomu se v posledních dvou letech stal mediálním fenoménem první velikosti. Jeho pondělní texty se záhy po svém objevení na Novinky.cz staly fenoménem velkého rozsahu. Nejde jen o čtenost, která osciluje mezi 250-300 tisíci čtenáři, takže je přesně o nulu větší než většina jeho slavnějších publicistických kolegů z téhož internetového serveru. Jde spíš o to, že „číst pondělního Klause“ se v určitých kruzích stalo životním stylem a potřebou, srovnatelnou s tím, když si doma pravidelně pustíte oblíbenou skupinu nebo sledujete fotbalové zápasy Champions League. (Z předmluvy novináře Bohumila Pečinky)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Klaus mladší (*1969) je synem bývalého českého premiéra a prezidenta Václava Klause a jeho ženy Livie Klausové. V roce 1993 absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – geografie. Tématem jeho diplomové práce bylo Geografické zpracování výsledků voleb 1992. Následné doktorské studium geografie však nedokončil. V letech 1998–2014 byl ředitelem soukromého gymnázia PORG v Praze a poté sítě škol PORG v Praze a Ostravě. PORG se v té době mj. umístil na prvním místě výsledků z hlediska státních maturit. Na svou ředitelskou funkci rezignoval 17. ledna 2014. Po odchodu z PORGu získal místo v britské společnosti, pro kterou měl ve střední Evropě nakupovat školy. Společně se svým otcem, bratrem a prezidentským kancléřem Jiřím Weiglem založil v únoru 2012 obecně prospěšnou společnost Institut Václava Klause. V roce 2017 se stal poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Své názory publikoval pravidelně každý týden na serveru Novinky.cz, zejména se ale věnoval problematice školství. Požadoval např. vyšší platy pro učitele, stavěl se proti inkluzi žáků s těžkým mentálním postižením. Po vyloučení z ODS a založení Trikolóry v roce 2019 však Novinky.cz pravidelný exkluzivní komentářový prostor, který dostával jako jediný aktivní politický lídr, zrušily s tím, že se redakce rozhodla s Klausem spolupracovat už jen příležitostně.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075461230
Autor
Václav Klaus ml.
Kód zboží
180120
Počet stránek
184
Rozměry
200 x 132 x 16
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let