Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Protektoři

Anotace

PROTEKTOŘI završují předchozí sérii autorových publikací, v nichž se věnuje vždy ožehavému tématu soužití Čechů a Němců v Protektorátu Čechy a Morava, ale také před i po této zlé éře. Vychází tedy v Nakladatelství OLYMPIA po „Betonové iluzi“, „Hitlerovi před branami“, „Hitlerovi v Čechách“ a po titulu „Celé to hnízdo musí hořet“. Čtenářům, dosud syceným nadbytkem informací více méně jen o Heydrichovi, se tak na stránkách PROTEKTORŮ dostává kromě potěšitelného počtu archivních i obrazových materiálů nejen důležitých informací o válečných konsekvencích protektorátního života, ale konečně také možnosti seznámit se blíže s pečlivě vykreslenými portréty von Neuratha, Daluegeho a von Fricka. Přirozeně, že včetně všech souvisejících pro a proti, i nezbytné pointy proč snažení všech těchto Říši designovaných „vládců“, třebaže se o ně každý z nich pokoušel po svém, nikdy nebylo a ani nemohlo být úspěšné.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Junek (*1950) - český producent, dramaturg, režisér a spisovatel. Vyrostl v rodině akademického malíře a grafika Václava Junka, který byl spolukreslířem Rychlých Šípů. Během své kariéry vytvořil řadu dokumentárních audiovizuálních děl a scénických pořadů. Mimo psaní biografických knih o jedinečných osobnostech se věnuje historii středoevropského prostoru, zejména jejím uzlovým bodům. V neposlední řadě se zabývá slavnou minulostí českého národa a jejích význačných panovníků, mimo jiné také dobou první a druhé republiky a událostmi období druhé světové války.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073764203
Autor
Václav Junek
Kód zboží
171079
Počet stránek
264
Rozměry
18 x 134 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let