Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Případy kapitána Exnera: Bláznova smrt

Cena 69
Není dostupné
Anotace

Detektivní román, navazující společným detektivem, kapitánem Exnerem, na dva předchozí detektivní romány autorovy (Osamělý mrtvý muž, Denár v dívčí dlani). Kapitán Exner je, jak říká recenzent, „důvtipný, chytrý, ba moudrý bezpečnostní pracovník s mnoha milými slabůstkami i přednostmi, který se opírá o práci sehraného kolektivu a má nové, docela české vlastnosti: jemnou ironii, bonvivánství příjemného typu a docela přirozený zájem o hezké slečny“. V tomto příběhu vyšetřuje a rozluští zvláštní případ smrti duševně chorého muže na malém českém městě, potvrdí domněnku, že jde o vraždu, a objeví další utajenou vraždu téhož vraha.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Erben (1930–2003) byl český spisovatel detektivních příběhů. Autor vystudoval Obchodní akademii v Náchodě, dále divadelní dramaturgii a rozhlasovou režii na pražské DAMU.
Václav Erben po studiích pracoval jako novinář, redaktor a dramaturg ve Filmovém studiu Barrandov. V šedesátých letech psal povídky pro rozhlas, detektivky zfilmované Československou televizí, psychologické a historické knihy. Počátkem devadesátých let pracoval jako tiskový mluvčí předsedy ČSSD, a v druhé polovině devadesátých let se stal členem Rady České televize. Autor se proslavil zejména detektivními příběhy, ve kterých vystupuje kapitán Exner. Knihy napsané Václavem Erbenem: Pastviny zmizelých, Na dosah ruky, Znamení lyry, Poklad byzantského kupce, trilogie Paměti českého krále Jiříka z Poděbrad, Smrt talentovaného ševce atd.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024259840
Autor
Václav Erben
Kód zboží
175845
Počet stránek
224
Rozměry
206 x 135 x 21
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let