Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Denár v dívčí dlani

Anotace

Kapitán Exner znovu zasahuje!
V malé obci Libín dojde k objevu století - archeologové vykopou hrnec plný denáru z desátého století, jehož hodnota je nevyčíslitelná. Zpráva o objevu se mezi odborníky brzo rozkřikne a do Libína se vydávají archeologové, numismatici a jiní nadšenci, aby se na ten zázrak podívali. Není proto divu, že hrnec s denáry brzy někdo ukradne. navíc je kousek od místa činu nalezena zavražděná mladá dívka s jedním ukradeným denárem v dlani.  Vyšetřování loupežné vraždy přivádí kapitána pražské kriminálky a vyhlášeného elegána Michala Exnera mezi archeology. A čtenáři se opět mohou těšit na spletitý a napínavý příběh, jehož kořeny sahají do dávné minulosti, ale také na Exnerův nevšední způsob uvažování.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Erben (1930–2003) byl český spisovatel detektivních příběhů. Autor vystudoval Obchodní akademii v Náchodě, dále divadelní dramaturgii a rozhlasovou režii na pražské DAMU.
Václav Erben po studiích pracoval jako novinář, redaktor a dramaturg ve Filmovém studiu Barrandov. V šedesátých letech psal povídky pro rozhlas, detektivky zfilmované Československou televizí, psychologické a historické knihy. Počátkem devadesátých let pracoval jako tiskový mluvčí předsedy ČSSD, a v druhé polovině devadesátých let se stal členem Rady České televize. Autor se proslavil zejména detektivními příběhy, ve kterých vystupuje kapitán Exner. Knihy napsané Václavem Erbenem: Pastviny zmizelých, Na dosah ruky, Znamení lyry, Poklad byzantského kupce, trilogie Paměti českého krále Jiříka z Poděbrad, Smrt talentovaného ševce atd.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024259444
Autor
Václav Erben
Kód zboží
179179
Počet stránek
288
Rozměry
206 x 135 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let