Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Koupení novináři

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Novináři námi manipulují v zájmu mocných
Máte i vy pocit, že vámi média často manipulují a obelhávají vás? Potom jste na tom stejně, jako většina Němců. Doposud bylo považováno za „spikleneckou teorii“, že námi, občany, vůdčí média cíleně manipulují s využitím propagandistických technik. Nyní jeden insider odhaluje, co se v zákulisí skutečně odehrává.
V této knize se dozvíte, v jakých lobbistických organizacích jsou zastoupeni jací novináři. Autor uvádí stovky jmen a pohlédne do zákulisí těch organizací, které naše média propagandisticky jednostranně ovlivňují: Atlantik-Brücke, Trilaterální komise, German Marshall Fund, American Council on Germany, American Academy, Aspen Institute a Institut pro evropskou politiku (Institut für Europäische Politik).

Když CIA stanovuje, co se bude psát
Dovedete si představit, že v redakcích píší spolupracovníci tajných služeb texty, které pak jsou v redakční části zveřejňovány pod jmény známých novinářů? Víte, kteří novináři jakých médií byli podplaceni za svá zpravodajství? A máte alespoň přibližnou představu, jak jsou udělovány renomované „novinářské ceny“? Jestliže jste tuto knihu četli, budete se na naše noviny dívat zcela jinýma očima, častěji vypnete televizi a budete také vědět, čemu máte v rádiu ještě věřit: skoro ničemu. Neboť Ulfkotte také pečlivě napsal, jaké stanice které straně patří, a kteří novináři jsou ovlivňováni a jak. Poznáte, jak je s vámi manipulováno – a budete vědět, kým a proč. Závěrem vám bude jasné: Názorová rozmanitost je teď už jenom simulovaná. Protože naše „zprávy“ jsou často čirým vymýváním mozků.

Novinář Udo Ulfkotte se styděl za to, že 17 let pracoval pro Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Ještě než v knize odhalí tajné sítě moci, provede důslednou sebekritiku. Poprvé zde dokumentuje, jak byl za své zpravodajství ve FAZ podplácen a jak byla podporována korupce. A odhalí, proč tvůrci veřejného mínění informují tendenčně a jak prodloužená ruka tiskového oddělení NATO mediálně připravuje války. S naprostou samozřejmostí byl i autor přijat do sítí amerických elitních organizací, za pozitivní zpravodajství obdržel v USA na oplátku dokonce čestné občanství.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udo Ulfkotte (1960-2017) byl německý novinář, odborník na tajné služby. Studoval ve Freiburgu a Londýně. Sedmnáct let psal, především jako válečný zpravodaj, pro Frankfurter Allgemeine Zeitung. V letech 1986 až 1998 pracoval a žil převážně v Iráku , Íránu , Afghánistánu , Saúdské Arábii , Ománu , Spojených arabských emirátech , Egyptě a Jordánsku. Po svém odchodu z FAZ v roce 2003 se Ulfkotte stal známým svými konspiračními teoriemi. Vydával časopis Whistleblower , který informoval o tématech, která byla v mainstreamových německý média tabu. Jako specialista na bezpečnostní otázky napsal nespočet knih, které dosáhly nákladu bestselleru, např. Europa vor dem Crash, Vorsicht Bürgerkrieg!, SOS Abendland, Raus aus dem Euro-rein in den Knast, či Mit Gold durch die Krise.
Ulfkotte zemřel na srdeční infarkt dne 13. ledna 2017 ve věku 56 let. V dubnu 2017 vydal novinář a spisovatel Jonas Schneider knihu Der mysteriöse Tod von Udo Ulfkotte: Indizien für einen Mord, ve které tvrdí, že Ulfkotteho smrt byla skrytou vraždou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020617019
Autor
Udo Ulfkotte
Kód zboží
178972
Počet stránek
368
Rozměry
210 x 155 x 33
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let