Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hitlerova soukromá knihovna: Knihy, které utvářely jeho život

Anotace

Ojedinělá psychologická sonda do jednoho z formativních zdrojů Hitlerovy osobnosti. Do literatury, které si nejvíc cenil a které ho utvrzovala v jeho postojích. Hitler si byl vědom svého nedostatečného vzdělání a snažil se tuto mezeru vyplnit četbou. Knihy mu však nejen jako zdroj poznatků, nýbrž i jako zdroj inspirace. Kompenzovaly jeho intelektuální nejistoty a živily jeho fanatickou ctižádost. Podle jeho tvrzení i vzpomínek očitých svědků přečetl za noc jednu knihu, někdy i víc. Stovky těchto knih, pocházejících z jeho soukromé knihovny a opatřených vlastnoručními poznámkami a značkami, byly po válce dopraveny do Spojených států a před časem objeveny v Knihovně Kongresu. Která konkrétní díla a čím ho upoutala je zčásti patrno i z jeho výroků. Ryback ve svém výzkumu například zjišťuje Hitlerův obdiv k nejproblematičtějším tezím Friedricha Nietzscheho a Arthura Schopenhauera (následně zneužitým pro účely nacistického hnutí), k antisemitským názorům Henryho Forda i militaristického Fridricha Velkého, jímž se až do konce druhé světové války inspiroval Hitlerův zhoubný fanatismus atd.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Timothy W. Ryback je mj. autorem knihy The Last Survivor: Legacies of Dachau, kterou list New York Times ocenil jako nejvýznačnější knižní titul oku 1999. Publikoval v periodikách The Atlantic Monthly, The New Yorker, The Wall Street Journal a The New York Times. Je spoluzakladatelem a spoluředitelem Ústavu pro historickou spravedlnost a usmíření. Žije v Paříži.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020611079
Autor
Tymothy W. Ryback
Kód zboží
131684
Počet stránek
290
Rozměry
23 x 170 x 237
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč