Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Právě teď

Anotace

Rozpravy s buddhistickou zenovou učitelkou, která přestala být buddhistickou, zenovou i učitelkou.
Život nám často určuje plno představ o tom, jací bychom měli být a jak náš život měl vypadat. Toni Packerová proslula svojí schopností pomoci této představy rozlišit a dostat se za ně.
Tato vzrušující knížečka složená z rozhovorů, esejí, otázek a odpovědí i dopisů představuje radikálně prostý a originální přístup cesty spirituálního růstu, aniž by se hlásila k nějakému náboženství nebo duchovní tradici.

„Je možné se na sebe navzájem dívat a naslouchat si zcela novým způsobem – aniž by nás naše zvyky nutily opravovat a měnit druhé podle toho, co se nám líbí a nelíbí? Můžeme znovu objevovat, co se děje právě teď, a reagovat spíše díky jasnému porozumění a ne na základě představ?“
TONI PACKEROVÁ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toni Packerová se stala v průběhu 70. let minulého století buddhistickou zenovou učitelkou a nakonec nástupkyní zenového učitele Philipa Kapleau v Rochesterském zenovém centru (USA). Kladla důraz na poctivé zkoumání přítomného okamžiku a připravenost odhalit jakékoliv formy lpění. A to včetně těch nejpevnějších a nejhůře zachytitelných, jako je lpění na názorech a identifikace s nějakou skupinou.
Postupně zjišťovala, že tradiční způsob, jakým se zenový buddhismus vyučuje, je plný názorů a tradic, které je obtížné svobodně zkoumat. Týká se to rituálů, symbolů a zejména hierarchie. Toni například odložila róbu, která odlišuje studenty a učitele. Postupně začala opouštět i další tradiční pravidla a nakonec zjistila, že se již nemůže identifikovat s buddhismem.
Proto z centra odešla a založila centrum nové, které zprvu mělo ještě v názvu zen, ale později už to bylo jen centrum pro meditační zkoumání. Někdy se o ní říká, že byla buddhistická zenová učitelka, která přestala být buddhistická, zenová i učitelka. Toni zemřela v srpnu 2013 ve věku 86 let.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027126040
Autor
Toni Packerová
Kód zboží
182788
Počet stránek
144
Rozměry
9 x 122 x 165
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč