Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Čeští biskupové a arcibiskupové

Cena 99
Není dostupné
Anotace

973-2016 Od Dětmara k Dukovi.
Kniha o životních osudech osobností, které stály v čele pražské diecéze a později arcidiecéze od jejích počátků po současnost, o pohnutkách, jež je dovedly až do čela českého kléru i o jejich střetech se světskou mocí. Formou beletristicky zpracovaných medailonků mapuje autor tisíciletí bojů mezi světskou a církevní mocí, představuje osobnosti ryzích charakterů, ale i ty, jejichž historická role byla spíše zavrženíhodná. Více než devět desítek biskupů, arcibiskupů a těch, kteří byli řízením arcidiecéze pověřeni v dobách, kdy nebyl úřad obsazen, tvoří pozoruhodnou galerii mužů, kteří více či méně ovlivnili chod českých dějin. Na stránkách knihy defilují sv. Vojtěch, Arnošt z Pardubic, Jan Rokycana, Brus z Mohelnice i arcibiskupové Beran, Tomášek, Vlk a Duka. A po jejich boku ti, jejichž jména upadla do zapomnění nebo je dnes znají jen odborníci na kanonické dějiny. V publikaci vyzdobené dobovými ilustracemi a fotografiemi najdeme spoustu cenných informací z historie i současnosti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tomáš Koutek - narodil se v roce 1966 v Praze, kde dodnes žije. Po maturitě na Gymnáziu Jana Keplera navštěvoval dva roky nástavbové studium cestovního ruchu při Střední hotelové škole. Po vojně pracoval v několika cestovních kancelářích a reklamních a mediálních agenturách, v současnosti je zaměstnán ve státní správě. Jeho koníčky jsou zejména historie a poznávání kulturního dědictví naší vlasti. Výsledkem jeho objevných cest jsou publikace Městské brány v Čechách (2003) Nejkrásnější české rybníky (2008), Zapomenuté české kostely (2011), Křížem krážem zemí českou (2012), Románské kostely Čech (2014) a Pražské pamětní desky (2015). Spolupracoval rovněž na vydání Motoristického průvodce po silnicích ČR (2005 a 2007). Spolupracoval i s turistickými časopisy, zaměřenými na poznávání České republiky.
Je členem Společnosti F. A. Hebera, jejímž cílem je poznávání a popularizace historických a technických památek ČR.Na výpravách za poznáním cestuje jen s batohem, spacákem a celtou, podle turistických značek a map, buď sám, nebo v doprovodu přátel.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072438570
Autor
Tomáš Koutek
Kód zboží
179774
Počet stránek
224
Rozměry
242 x 170 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let