Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Lišák Pseudolus

Cena 19
Není dostupné
Anotace

Jednu z nejhranějších her nejslavnějšího komediografa starého Říma přeložil a pro moderní divadlo upravil významný český básník Jan Skácel. Otrok Pseudolus dokáže svým neodolatelným důvtipem získat pro syna svého pána milovanou milenku a vyrvat ji z chamtivých rukou profesionálního kuplíře Balia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Titus Maccius Plautus (asi 254 př. n. l. – 184 př. n. l.) byl římský dramatik. Společně s Terentiem je nejvýznamnějším římským autorem komedií. Z jeho divadelních her čerpali náměty např. Moliére nebo Shakespeare. O jeho životě se nám zachovaly jen kusé informace. Pravděpodobně pocházel z plebejského prostředí a možná byl i propuštěným otrokem. V mládí odešel do Říma, kde začal pracovat u divadla. Později se rozhodl věnovat podnikání, ale nepřálo mu příliš štěstí a přišel téměř o všechny peníze. Musel se pak živit manuálně jako nádeník ve mlýně. Během této práce začal psát své komedie, které se staly brzy velmi populární, a proto se mohl vrátit zpět k divadlu. Často přejímal komedie od řeckých autorů. Většina jeho děl se nezachovala v původní podobě, ale v přepsaných a často stylisticky upravených verzích. Ve středověku a v renesanci byl uváděn značný počet jeho komedií.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074830129
Autor
Titus Maccius Plautus
Kód zboží
169299
Počet stránek
88
Rozměry
8 x 112 x 187
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2013

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY