Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ireniny děti

Anotace

Nevšední příběh hrdinky, která z varšavského ghetta zachránila 2500 dětí. 
Irena Sendlerová bývá srovnávána s Oskarem Schindlerem, protože zachránila před jistou smrtí dva a půl tisíce dětí z varšavského ghetta. Irena ale neměla žádné výjimečné postavení ani majetek. Dalo by se říci, že to byla obyčejná sociální pracovnice. Měla ale zvláštní dar – uměla svým vzorem, odvahou a přesvědčením strhnout ostatní a spolu s nimi pak dokázat neuvěřitelné věci. Pro každé zachráněné dítě přitom riskovalo vlastní životy nejméně deset statečných a obětavých lidí z celé Varšavy. Nemluvňata pašovali v kufrech, krabicích i v rakvích, starší děti prováděli páchnoucími a nebezpečnými kanalizačními stokami.
V roce 1943 Irenu zatklo gestapo, naštěstí ale nevěděli, že je klíčovou osobností polského odboje. Tři měsíce ji mučili, Irena však nevyzradila nic. Odboj ji zachránil pár minut před popravou…

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tilar J. Mazzeo (*1971) je kanadsko-americká kulturní historička a spisovatelka. Na univerzitě získala doktorát z anglické literatury a v současné době vyučuje tvůrčí psaní na vysoké škole. Je vdaná za kanadského profesora Roberta Milese.
Je autorkou řady děl z oblasti kulturní historie a životopisné literatury. Velmi úspěšná byla její biografie o Barbe-Nicole Clicquot Ponsardin s názvem The Widow Clicquot (2008). O dva roky později jí vyšla kniha o známém parfému The Secret of Chanel No. 5. V roce 2014 vydala The Hotel on Place Vendôme (česky Hotel Ritz), který se stal bestsellerem. Zatím poslední vydanou knihou je biografie o polské sociální pracovnici Ireně Sendler, která v průběhu druhé světové války zachránila 2500 dětí z varšavského ghetta - Irena's Children (Ireniny děti).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072527113
Autor
Tilar J. Mazzeo
Kód zboží
185217
Počet stránek
312
Rozměry
30 x 142 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Nakladatel
Nakladatelství Práh s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let