Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Odvážné srdce: Jak odvaha k soucitnosti dokáže proměnit náš život

Anotace

Hlavní překladatel Jeho Svátosti Dalajlámy a uznávaný profesor Thupten Jinpa nám ukazuje, jak se lidé v dnešním světě bojí, že když budou příliš hodní, ostatní je začnou zneužívat, nebo že když budou příliš soucitní sami k sobě, zleniví. Jenže opak je pravdou. Přijmeme-li skutečně do svého srdce soucit, zbavíme se stresu a depresí, zlepšíme své zdraví, dosáhneme snadněji svých cílů, a nakonec změníme i svět. Pomocí vědy, buddhistické i západní psychologie a zkušeností z vlastního života autor vysvětluje, jak je nesmírně důležité najít odvahu stát se soucitnými a jak tato odvaha může zcela změnit náš život.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mimořádný profesor tibetské buddhistické filozofie Thupten Jinpa se narodil v Tibetu v roce 1958. Základní vzdělání získal jako mnich v klášteře Zongkar Chöde v jižní Indii a později se připojil ke klášterní univerzitě Shartse College v Gandenu v jižní Indii, kde získal titul Geshe Lharam. V Gandenu poté pět let učil buddhistickou epistemologii, metafyziku, filozofii střední cesty a buddhistickou psychologii. Jinpa je držitelem bakalářského titulu v oboru západní filozofie a titulu Ph.D. v oboru náboženských studiích. Oba tituly získal na Cambridgeské univerzitě ve Velké Británii.
Od roku 1985 je hlavním anglickým překladatelem Jeho Svatosti dalajlámy a v této funkci hodně cestoval. Přeložil a upravil více než tucet dalajlámových knih, včetně bestselleru New York Times Etika pro nové tisíciletí (Riverhead, 1999), Transforming the Mind (Thorsons, 2000) a Universe in a Single Atom (Morgan Road Books, 2005). Jinpova autorská díla zahrnují tituly Self, Reality , Reason in Tibetan Philosophy, nebo Mind Training: The Great Collection .
V současné době Jinpa působí jako Visiting Research Scholar na Stanford Institute for Neuro-Innovation and Translational Neurosciences. Působí také jako prezident Institutu tibetských klasiků v kanadském Montrealu, kde žije se svou manželkou a dvěma malými dcerami.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788081113031
Autor
Thupten Jinpa
Kód zboží
181436
Počet stránek
280
Rozměry
24 x 145 x 227
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let