Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Odvážné srdce: Jak odvaha k soucitnosti dokáže proměnit náš život

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Hlavní překladatel Jeho Svátosti Dalajlámy a uznávaný profesor Thupten Jinpa nám ukazuje, jak se lidé v dnešním světě bojí, že když budou příliš hodní, ostatní je začnou zneužívat, nebo že když budou příliš soucitní sami k sobě, zleniví. Jenže opak je pravdou. Přijmeme-li skutečně do svého srdce soucit, zbavíme se stresu a depresí, zlepšíme své zdraví, dosáhneme snadněji svých cílů, a nakonec změníme i svět. Pomocí vědy, buddhistické i západní psychologie a zkušeností z vlastního života autor vysvětluje, jak je nesmírně důležité najít odvahu stát se soucitnými a jak tato odvaha může zcela změnit náš život.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mimořádný profesor tibetské buddhistické filozofie Thupten Jinpa se narodil v Tibetu v roce 1958. Základní vzdělání získal jako mnich v klášteře Zongkar Chöde v jižní Indii a později se připojil ke klášterní univerzitě Shartse College v Gandenu v jižní Indii, kde získal titul Geshe Lharam. V Gandenu poté pět let učil buddhistickou epistemologii, metafyziku, filozofii střední cesty a buddhistickou psychologii. Jinpa je držitelem bakalářského titulu v oboru západní filozofie a titulu Ph.D. v oboru náboženských studiích. Oba tituly získal na Cambridgeské univerzitě ve Velké Británii.
Od roku 1985 je hlavním anglickým překladatelem Jeho Svatosti dalajlámy a v této funkci hodně cestoval. Přeložil a upravil více než tucet dalajlámových knih, včetně bestselleru New York Times Etika pro nové tisíciletí (Riverhead, 1999), Transforming the Mind (Thorsons, 2000) a Universe in a Single Atom (Morgan Road Books, 2005). Jinpova autorská díla zahrnují tituly Self, Reality , Reason in Tibetan Philosophy, nebo Mind Training: The Great Collection .
V současné době Jinpa působí jako Visiting Research Scholar na Stanford Institute for Neuro-Innovation and Translational Neurosciences. Působí také jako prezident Institutu tibetských klasiků v kanadském Montrealu, kde žije se svou manželkou a dvěma malými dcerami.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788081113031
Autor
Thupten Jinpa
Kód zboží
181436
Počet stránek
280
Rozměry
24 x 145 x 227
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč