Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Gilliameska

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Terry Gilliam, režisér a spoluzakladatel skupiny Monty Python, ve svých memoárech živelně líčí svou pitoreskní životní pouť z chladného severu amerického státu Minnesota až do nejžhavějšího prostředí současnosti – Hollywoodu, s delšími či kratšími zajížďkami do kulturní divočiny New Yorku, Los Angeles a Londýna šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Mnohé z jeho životních epizod si svou barevností a neotřelostí nezadají s jeho výtvarným a režisérským rukopisem. Gilliameska je pestrou směsí mnoha dosud nepublikovaných kreseb, fotografií a pronikavých postřehů okořeněných mnohdy drsným humorem. Vystupuje zde i řada hvězd ve vedlejších rolích – George Harrison, Robin Williams, Jeff Bridges, Robert De Niro, Brad Pitt, Uma Thurmanová, Johnny Depp, Heath Ledger, a především všichni ostatní Pythoni – a mihnou se tu i další ikony moderní doby od Woodyho Allena, Franka Zappu, Richarda Nixona až po Huntera S. Thompsona. Bez cenzury nahlédneme do kreativní mysli výjimečné osobnosti, aby se před našima očima objevil jedinečný portrét populární kultury konce dvacátého století.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Terry Gilliam (*1940) je režisér, scenárista, herec, výtvarník a jediný nebritský člen populární skupiny Monty Python. Je autorem animovaných pasáží v jednotlivých dílech Monty Pythonova létajícího cirkusu. Proslavil se režií kultovních filmů jako Brazil (1985), Dobrodružství barona Prášila (1988), Král Rybář (1991), Dvanáct opic (1995) či Strach a hnus v Las Vegas (1998). Je řazen mezi nejlepší filmové režiséry dvacátého století.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075650054
Autor
Terry Gilliam
Kód zboží
172561
Počet stránek
304
Rozměry
25 x 200 x 263
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let