Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Arabská princezna

Anotace

Volné pokračování bestsellerových románů Arabská žena, Arabská dcera a Arabská krev. 
Tanya Valková popisuje další životní osudy Doroty, Polky, která si v mládí vzala Libyjce, a její dospělé dcery Miriam, jež se sama stala matkou Nadji. Tentokrát se jejich cesty propojí se spletitým osudem saúdské princezny Lamii. 
Román zkoumá tajemství lidské povahy formované islámským právem šaría, postihuje krutosti, násilí, vraždy, znásilnění, vášně a city, ale také se zaměřuje na psychologické pozadí lidských činů a odhaluje skutečný život v arabské zemi. Ta je přitom popisována nejen očima Evropanek, ale také rodilých Arabek. Příběh představuje pokusy arabských žen o emancipaci a o nalezení místa v mužském světě.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tanya Valková (*1963 v Krakově) je polská spisovatelka, překladatelka a arabistka.
Studovala bohemistiku a arabistiku na Jagellonské univerzitě. Překládá z češtiny a angličtiny. Již během studia získala stipendium v Libyi, kde pak od roku 1996 také žila a pracovala. Nejprve jako učitelka v polské škole pro děti polských občanů, dočasně pobývajících v zahraničí, později na polském velvyslanectví v Tripolisu, kde skloubila působení ve škole s prací v konzulárním oddělení a asistentky velvyslance a kulturního atašé. Stejnou práci později zastávala na polském velvyslanectví v Saudské Arábii. Od roku 2012 žila a pracovala v Jakartě, hlavním městě Indonésie.
Tanya Valková napsala téměř dvě desítky knih. Do většiny z nich se promítají její  více než dvacetileté zkušenosti s problematikou Orientu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024282138
Autor
Tanya Valková
Kód zboží
184560
Počet stránek
544
Rozměry
35 x 133 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2022
Nakladatel
EUROMEDIA GROUP, a.s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč