Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Rusanda na větvi

Anotace

Pozoruhodný autobiografický příběh o neobyčejných osudech jedné rodiny a o dětství mezi Ruskem a Prahou, napsaný s nezvyklou vnímavostí, smyslem pro detail a láskyplným humorem.
O jedné malé tlusté holce, která bydlela ve starém domě a nikdy nechtěla být spisovatelkou. O zeleném medvědovi a bílém psu Soudruhovi. A taky o jednom tátovi, který zpíval italské árie, modeloval ruské pelmeně a občas si spletl směr. O mámě pašeračce, která vařila tu nejúžasnější rajskou omáčku, a taky trochu o moři a o velké lodi a ještě větší lásce. O ztracené sestře a nalezeném bratrovi a hlavně dost o náhodách, které přece vůbec neexistují.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Světlana Glaserová (*1956) je česká spisovatelka, scenáristka, animátorka a ilustrátorka.
Narodila se v Praze, jako druhá ze tří dětí spisovatele Václava Kličky. Po základní škole studovala SUPŠ v Praze, obor Animovaný film, kterou ukončila maturitou v roce 1976.
V letech 1977 – 1978 byla krátce zaměstnána v České televizi jako animátorka. Se svými malovanými šperky se zúčastnila několika ročníků Salónu mladých výtvarníků v Praze. Po roce 1989 spolupracovala se svým mužem Bedřichem Glaserem na společných projektech a napsala několik scénářů ke krátkým animovaným filmům, které společně s manželem realizovala za podpory Fondu pro českou kinematografii MKČR. Jako scenáristka se v r. 2000 umístila se svým scénářem pro celovečerní film „Náhoda“ mezi šesti finalisty v soutěži vyhlášené Sundance Institutem Nadace Roberta Redforda.
Od r. 2009 se jako předsedkyně občanské společnosti Společná obrana intenzivně věnuje potírání nekalých obchodních praktik různých nepoctivých obchodních subjektů a pomoci občanům, kteří se stali jejich oběťmi. Touto otázkou se zabývá i její první kniha Kdopak by se šmejdů bál?, kterou vydala v roce 2015.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024929934
Autor
Světlana Glaserová
Kód zboží
179746
Počet stránek
176
Rozměry
172 x 127 x 15
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let